21.04.2021, Çarşamba
9 °C / 24 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. MERKEZEFENDİ
  8. /
  9. Merkezefendi Belediyesinden Ayşe Güven açıklaması

Merkezefendi Belediyesinden Ayşe Güven açıklaması

Haber Merkezi - 3 Mart 2021 Çarşamba - 14:52 Merkezefendi Belediyesinden Ayşe Güven açıklaması

Merkezefendi Belediyesi, Özel Kalem Müdürü Ayşe Güven’e üstlendiği diğer görevler için herhangi bir ücret ödenmediğini açıkladı.

A- A+

Merkezefendi Belediyesi, Özel Kalem Müdürü Ayşe Güven’in aynı zamanda Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü ile Muhtarlık İşleri Müdürlüğü görevlerini de yürütmesiyle ilgili medyada yer alan haberler üzerine yazılı açıklama yaptı. Açıklama şöyle:

“Belediyemiz 2014 yerel seçimleri sonrasında kurulmuştur. Merkezefendi ilçesi hem nüfus hem de coğrafi sınırlar bakımından ülkemizin birçok il belediyesinden büyük ve hizmet standartları bakımından üstün durumdadır. Ancak Belediyemizin gelirleri ve merkezi bütçeden aldığı pay hiçbir zaman yeterli bütçe imkânını sağlamamıştır.

Belediyemizde, bütçe imkânları doğrultusunda asgari personel istihdamı yoluna giderek kamu hizmetlerine daha çok bütçe ayırma, daha iyi hizmet etme gayreti ile yönetim yöntemi izlenmektedir.

Belediyemiz Özel Kalem Müdürü Ayşe Güven’in üç müdürlük görevini birden yürüttüğü konusunda bu günlerde bazı basın kuruluşlarınca skandal ifadeleri ön plana çıkarılarak, kamuoyunu doğrulardan uzaklaştıran algılar içerisine sürüklemek amacıyla yoğun bir karalama haber kampanyası başlatıldığı görülmektedir.

Halbuki Özel Kalem Müdürü Ayşe Güven, asli kadrosu olan Özel Kalem Müdürlüğü görevinin ücreti haricinde, belediyemizde 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu hükümleri çerçevesinde tedviren yürüttüğü Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü ve Muhtarlık İşleri Müdürlüğü görevleri karşılığında herhangi bir ad altında tek kuruş ücret almamaktadır. Özel Kalem Müdürü Ayşe Güven asli görevinin yanında tedviren yürüttüğü diğer iki görev için ekstra bir makam ya da menfaat sağlamadığı gibi mesai mefhumu gözetmeksizin her türlü kişisel fedakarlık ve gayret ile Belediyemize ve vatandaşlarımıza katkı sağlamaktadır.

Zira 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun hükümleri çerçevesinde yürütülen bu görevlerin sanki kanuna aykırı olarak, kamunun zarara uğratıldığı algısının oluşturulmaya çalışılması tamamen objektif habercilik anlayışından uzak, art niyetli ve yanlıdır.

Merkezefendi Belediyesi olarak kamunun Belediyemize sağladığı her türlü bütçe olanağını her kuruşuna kadar verimli bir şekilde kullanarak Merkezefendili vatandaşlarımıza en üst düzey hizmet etme ve ülkemize belediyecilik anlamında örnek olma yolunda, bu ve bunun gibi uygulamalara devam edeceğimizin bilinmesini saygıyla bilgilendiririz.”