04.10.2022, Salı
16 °C / 25 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. MERKEZEFENDİ
  8. /
  9. Merkezefendi Belediyesinden Alzheimer’a dikkat çekmek için...

Merkezefendi Belediyesinden Alzheimer’a dikkat çekmek için etkinlik

Haber Merkezi - 22 Eylül 2022 Perşembe - 09:45 Merkezefendi Belediyesinden Alzheimer’a dikkat çekmek için etkinlik

Merkezefendi Belediyesi tarafından, 21 Eylül Dünya Alzheimer Farkındalık Günü dolayısıyla Alzheimer hastalığına ve bu hastalıktan korunma yollarına dikkat çekmek adına etkinlik düzenlendi

A- A+

Alzheimer Yaşam Merkezi’nde gerçekleşen etkinliğe Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, Dazkırı Belediye Başkanı İsmail Taylan, Türkiye Alzheimer Derneği Denizli Şube Başkanı Hatice Hülya Eryılmaz ve yönetimi ile Merkezefendi Halk Eğitim Merkezi müdür yardımcıları ve büyükler katıldı.

Nöroloji Uzm Dr Ömür Atacan Atasoy, ‘Çok Unutuyorum Acaba Alzheimer Olabilir Miyim?’ isimli seminerde, Alzheimerlı bireyler ile nasıl bir iletişim kurulması gerektiğini, yaşanan sorunları ve çözümlerini ailelere anlattı. Alzheimer ile ilgili doğru bilinen yanlışları da anlatarak katılımcılardan gelen soruları cevaplandıran Atasoy, teşhis konulan bireyin sosyal hayattaki yerini, bakımını üstlenen kişilerde meydana gelen tıbbi ve psikolojik sorunları tüm yönleriyle ele aldı.

Haberin DevamıReklam

Büyüklerin sadece ‘Dünya Alzheimer Günü’nde değil, her zaman yanlarında olduklarını belirten Doğan, ““Alzheimer Yaşam Merkezimizde, rahatsızlığın ilerlemesine engel olmak için uzman eğitmenlerimiz tarafından değerli büyüklerimize eğitimler veriyoruz. Denizli’de ilk ve tek olan Alzheimer Yaşam Merkezimizdeki büyüklerimiz ile 21 Eylül Dünya Alzheimer Farkındalık Günü’nde bir araya geldik. Büyüklerimiz bizim için çok değerli, onların mutlu, huzurlu ve güzel bir şekilde yaşamalarını istiyoruz. Sadece Alzheimer rahatsızlığı bulunan büyüklerimize değil ailelerine de her anlamda destek oluyoruz. Merkezefendi Belediyesi olarak değerli büyüklerimizin sadece özel günlerde değil her zaman yanındayız” diye konuştu.

Seminer sonrasında Alzheimer teşhisi konulan büyükler gönüllerince eğlenerek keyifli vakit geçirdi.