27.07.2021, Salı
21 °C / 37 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. MERKEZEFENDİ
  8. /
  9. Merkezefendi Belediyesinden 4 bin öğrenciye 3,8...

Merkezefendi Belediyesinden 4 bin öğrenciye 3,8 milyon TL öğrenim yardımı

Haber Merkezi - 6 Temmuz 2021 Salı - 11:56 Merkezefendi Belediyesinden 4 bin öğrenciye 3,8 milyon TL öğrenim yardımı

Merkezefendi Belediyesinin eğitime ve öğrencilere desteği devam ediyor. Meclis kararıyla öğrenim yardımına bu dönem yüzde 20 artış getirilirken, 4 bin öğrenciye yapılacak yardım miktarı 3 milyon 840 bin lira olarak açıklandı

A- A+

Merkezefendi Belediye Meclisi temmuz ayı toplantısı 2. oturumunda oy birliği ile alınan karara göre, ihtiyaç sahibi öğrencilere verilen 100 TL’lik öğrenim yardımı 120 TL’ye yükseltildi. Buna göre, ilçe sınırları içerisindeki ihtiyaç sahibi 4 bin öğrenciye 2021-2022 eğitim-öğretim yılında toplam 3 milyon 840 bin TL öğrenim yardımında bulunulacak.

Öğrencilere, ekim ile mayıs döneminde 8 ay boyunca aylık 120 TL öğrenim yardımı verilecek. Destekten, ortaöğretim ve lise dengi devlet okullarında okuyan 5. ile 12. sınıflar arasında öğrenim gören öğrenciler yararlanabilecek. Eylül ayından itibaren kayıtlar oluşturulacak.

Sağlanan desteklerin başarı olarak geri döndüğünü belirten Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, Merkezefendi’de eğitim seviyesinin yüksek olduğunu söyledi. Doğan, “Her yıl olduğu gibi bu yıl da öğrencilerimize öğrenim yardımı yapacağız. 4 bin öğrencimize bu imkanı sağlayacağız. Merkezefendi Belediyesi olarak eğitime ve öğrencilerimize her zaman destek olduk, olmaya da devam edeceğiz. İhtiyaç sahibi hemşehrilerimizin bir nebze de olsa yükünü hafifletmek istiyoruz. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza inanıyor, bu desteklerin başarı olarak geri döndüğünü görüyoruz. Eğitim alanındaki hizmetlerimize ve etkinliklerimize devam edeceğiz” dedi.