25.01.2021, Pazartesi
9 °C / 14 °C Denizli Hava Durumu

Merkezefendi Belediyesinden 2 milyon TL’lik tasarruf

Haber Merkezi - 2 Ocak 2021 Cumartesi - 12:20 Merkezefendi Belediyesinden 2 milyon TL’lik tasarruf

Merkezefendi Belediyesinin, çöp konteynerlarıyla ilgili gerçekleştirilen çalışmasında 2 milyon liralık tasarruf sağlandığı bildirildi.

A- A+

Merkezefendi Belediyesince, geçen yıl ilçe sınırları içinde bulunan 2 bin 200 adet çöp konteynerinin bakımı, tamiri ve boyaması yapıldı. Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekiplerince gerçekleştirilen bu çalışma ile 2 milyon liralık tasarruf sağlandı. Bu dönemde ekipler, ayrıca, atölyede bulunan ahşap malzemeleri değerlendirerek, sokak hayvanları için barınak çalışması gerçekleştirdi.

İlçenin temizliği konusundaki çalışmaları titizlikle sürdürdüklerini belirten Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, gerçekleştirdikleri çalışmalarda da tasarruf sağladıklarını söyledi. Başkan Doğan, “Merkezefendi Belediyesi olarak ilçemizin çehresini değiştirmeye devam ediyoruz. Bu yıl içinde 2 bin 200 adet çöp konteynerinde iyileştirme çalışması gerçekleştirerek hem tasarruf sağladık hem de görüntü kirliliğini önlemiş olduk. Bütçemizi doğru kullanarak hemşehrilerimize en iyi şekilde hizmet ediyoruz. Özellikle devam etmekte olan pandemi sürecinin başından bu yana ilçemizin temizliği konusundaki çalışmalarımızı büyük bir titizlikle sürdürüyoruz. Her şey Merkezefendi ve Merkezefendililer için” diye konuştu.