Merkezefendi Belediyesinde sözleşme imzalandı, en düşük maaş 23 bin 500 TL – D20Haber
05.03.2024, Salı
6 °C / 18 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. MERKEZEFENDİ
  8. /
  9. Merkezefendi Belediyesinde sözleşme imzalandı, en düşük...

Merkezefendi Belediyesinde sözleşme imzalandı, en düşük maaş 23 bin 500 TL

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 26 Ocak 2024 Cuma - 20:06Güncelleme: 26 Ocak 2024 Cuma - 20:06
Merkezefendi Belediyesinde sözleşme imzalandı, en düşük maaş 23 bin 500 TL

Merkezefendi Belediyesinde imzalanan ek sözleşme ile maaşlarda 6 bin 500 lirayı bulan artış gerçekleşti ve en düşük maaşın 23 bin 500 liraya yükseldiği açıklandı.

Merkezefendi Belediyesi ile Belediye İş Sendikası arasında ek protokol imzalanarak maaşlarda artış yapıldı. Ek protokolün ardından Merkezefendi Belediyesi bahçesinde çalışanlara seslenen Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, çalışanların maddi haklarını korumak ve artan enflasyonun etkilerini azaltmak amacıyla Belediye İş Sendikası ile ek protokol imzaladıklarını söyledi.

Merkezefendi’yi geliştirmek ve güzelleştirmek için büyük bir özveri ile çalıştıklarını belirten Doğan, “Yorulmadan, özveri ile çalışan arkadaşlarımıza müjde vermek istiyorum. Belediye İş Sendikamızla ek protokol imzaladık. Hepimiz için hayırlı olsun. Geride bıraktığımız beş yıl boyunca beraber yol aldığımız, Merkezefendimizi geliştirmek ve güzelleştirmek için birlikte çalıştığımız tüm arkadaşlarıma ve ailelerine teşekkür ediyorum” dedi.

“23 BİN 500 TL’NİN ALTINDA MAAŞ OLMAYACAK”

Emekçinin her zaman yanında olduğunu belirten Başkan Doğan, “Bizler burada sizlerin refah içinde yaşayabilmesi için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Bugün itibariyle sözleşme ile belirlenen zam oranına ek olarak net 4 bin TL zam yaptık. Bu zam Ocak ayından itibaren başlayacak. Amacımız daha rahat ve daha konforlu bir şekilde yaşamanız. Yaklaşık 6 bin 500 TL’lik bir zamla Merkezefendi Belediyemizde sizlerle birlikte daha güzel işlere imza atacağız” diye konuştu.