Merkezefendi Belediyesi Yenişehir’de iftar yemeği verdi – D20Haber
23.04.2024, Salı
15 °C / 33 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. MERKEZEFENDİ
  8. /
  9. Merkezefendi Belediyesi Yenişehir’de iftar yemeği verdi

Merkezefendi Belediyesi Yenişehir’de iftar yemeği verdi

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 25 Mart 2024 Pazartesi - 14:48Güncelleme: 25 Mart 2024 Pazartesi - 14:48
Merkezefendi Belediyesi Yenişehir’de iftar yemeği verdi

Merkezefendi Belediyesi’nin Yenişehir Mahallesi’nde düzenlediği toplu iftar programına katılan Şeniz Doğan, “Bu mübarek ayın maneviyatını beraber yaşamak bizleri mutlu ediyor” dedi.

Merkezefendi Belediyesi'nin Ramazan ayında geleneksel hale getirdiği mahalle iftarları farklı mahallelerde devam ediyor. Ramazan ayında orucunu birlikte açmak isteyen mahallelileri gönül sofrasında bir araya getiren Merkezefendi Belediyesi, iftar sofrasını bu kez Yenişehir Mahallesi’ne kurdu.

 

İftara katılanlar, ezanın okunmasıyla oruçlarını hep birlikte açtı. İftar programının ardından tasavvuf müzik dinletisi ve semazen gösterisi sunuldu.

“HEMŞEHRİLERİMİZLE YAN YANA OLMAK BİZLERİ MUTLU EDİYOR”

İftara katılan vatandaşlara tek tek hayırlı ramazanlar dileyen Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “Ramazan ayının başlamasıyla birlikte mahalle iftarlarımızı kurmaya devam ediyoruz. Düzenlediğimiz iftar programlarımıza binlerce vatandaşımız katılıyor. Hep birlikte dualar ediyor, oruçlarımızı açıyoruz. Alandaki sevgi ve ilgi, ilçemizdeki birlik ve beraberliğin ne kadar kuvvetli olduğunu bizlere bir kez daha gösteriyor. Hemşehrilerimizle yan yana olmak, muhabbet etmek bizleri fazlasıyla mutlu ediyor. Allah tuttuğumuz oruçları, ettiğimiz duaları kabul etsin. Sizlerle birlikte gönül gönüle, can cana olmaya devam ediyoruz” dedi.

SIRADAKİ İFTAR SÜMER MAHALLESİ’NDE

Merkezefendi Belediyesi, bugün de Sümer Mahallesi Kapalı Pazar Yeri’nde toplu iftar programını gerçekleştirecek.