08.12.2022, Perşembe
9 °C / 16 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. MERKEZEFENDİ
  8. /
  9. Merkezefendi Belediyesi Yaz Spor Okullarına yoğun...

Merkezefendi Belediyesi Yaz Spor Okullarına yoğun ilgi

Haber Merkezi - 8 Haziran 2022 Çarşamba - 13:54 Merkezefendi Belediyesi Yaz Spor Okullarına yoğun ilgi

Merkezefendi Belediyesi tarafından, çocuklar ve kadınlara yönelik düzenlenecek yaz spor okulları yoğun ilgi görüyor. 13 branştaki kurslar için iki günde 6 bin 800 başvuru alınırken, yaz spor okullarının lansmanı da yapıldı

A- A+

Merkezefendi Belediyesi tarafından açılacak yaz spor okullarının lansmanı yapıldı. Selçukbey Spor Eğitim Merkezi’nde gerçekleştirilen programa Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, Merkezefendi Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Coşkun, Merkezefendi Halk Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Emin Aktaş, birim müdürleri ve antrenörler katıldı.

Doğan, 13 tesiste düzenlenecek yaz spor okullarından 13 branşta kurs verileceğini, sporun ve sporcunun her zaman yanında almaya devam edeceklerini söyledi. Doğan, “Göreve başladığımızda sadece bu tesiste spor yapılıyordu. Üç yılın sonuna baktığımızda Merkezefendimizde tam 13 merkezimizde spor kurslarımız devam ediyor. Cimnastikten basketboldan, futboldan satranca, güreşten pilatese kadar birçok branşta kurs imkânı sağlıyoruz” dedi.

 

“12 AY BOYUNCA AKTİVİTE”

Merkezefendililerin olumlu geri dönüş bildirdiklerini belirten Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “Tesislerimizin yerini belirlerken sosyal ekonomik durumu iyi olmayan mahallelerimize öncelik verdik. Tesislerimizde 12 ay boyunca spor aktiviteleri devam ediyor. Amacımız bu kurslarımız ile kadınları ve çocukları rahatlatmak, onların özgüvenini yerine getirmek, spor yapmalarını sağlamak, evlerinden çıkarmak. Çocuklarımız kurs merkezlerimizde doğru, düzgün, Atatürk ilke ve inkılâpları doğrultusunda eğitim alacaklar. Merkezlerimizi teker teker açıyoruz. Hemşehrilerimizden aldığımız geri dönüşlere baktığımızda ‘bu kurslara ihtiyaç varmış’ diyoruz” ifadelerini kullandı.

“SPOR NEREDEYSE MERKEZEFENDİ BELEDİYESİ ORADA”

Çocukları ve gençleri, kötü alışkanlıklardan ve bağımlılıklardan spor ile uzak tutmayı hedeflediklerini vurgulayan Doğan, şunları kaydetti:

Haberin DevamıReklam

“Yaz ayları bizim için çok önemli. Bu ayları çocuklarımızın verimli bir şekilde geçirmeleri için çalışacağız. Tüm eğitimlerimizi, alanında uzmanlaşmış antrenörlerimizle birlikte yapıyoruz. Birçok branşta lisanslı oyuncularımız var. Başarılı çocuklarımız Merkezefendi Belediyesi Gençlik Spor Kulübü çatısı altında spora devam ediyor, onlara maddi ve manevi destek sağlıyoruz. Spor çok önemli. Ülkenin geçirdiği kötü koşullar gittikçe artan madde bağımlılığı, kötü alışkanlık var. Küçük yaştaki çocuklarımızdan başlayarak tüm çocuklarımızı ve gençlerimizi kötü alışkanlıklardan uzak tutacağız. Annelerden, babalardan ve hemşehrilerimizden aldığımız tepkiler çok önemli ve kıymetli. Kurs sayımızı artıracağız. Var gücümüzle sporu destekliyoruz. İlçemizde faaliyet gösteren amatör kulüpleri de destekliyoruz. Spor neredeyse Merkezefendi Belediyesi de orada.”

“SANATLA, SPORLA VİZYON KAZANDIRMAK İSTİYORUZ”

“Bir taraftan yapısal faaliyetlere devam ederken bir taraftan da sosyal, kültürel ve sportif alanda çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Aydınlanmanın buradan geçtiğini biliyoruz. Merkezefendimizde yaşayan küçük çocuklarımızı sanatla, sporla eğiterek vizyon kazandırmak istiyoruz” DİYEN Doğan, sözlerine şunları ilave etti:

“Bakış açıları değişsin istiyoruz. Spor yapan, sanatla uğraşan bir çocuğun ileri yaşlarda mental gelişiminin farklı olacağını inanıyorum. Hemşehrilerimizin desteği olmasaydı bu kadar enerjili ve verimli çalışamazdık. Son üç yılda kadınlar kendilerini daha iyi ifade ediyor ve hayatın içinde daha çok yer alıyorlar. Zaten amaçlarımızdan biri de buydu. Faaliyete geçirdiğimiz diyetisyen hizmeti ile de hemşehrilerimizin daha sağlıklı bir hayat sürmelerini istiyoruz. Bu hizmetimizde bize bu vücut analiz cihazları yardımcı olacak. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”