08.03.2021, Pazartesi
2 °C / 15 °C Denizli Hava Durumu

Merkezefendi Belediyesi ve Halk Eğitim Müdürlüğü’nden öğrencilere destek kursu

Haber Merkezi - 9 Şubat 2021 Salı - 10:21 Merkezefendi Belediyesi ve Halk Eğitim Müdürlüğü’nden öğrencilere destek kursu

Merkezefendi Belediyesi ve Halk Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde, Sevindik ve Sümer Kadın Çocuk Yaşam Merkezleri’nde 7.sınıf öğrencilerine yönelik destekleyici kurslar açıldı.

A- A+

Eğitime destek amacıyla çalışmalarını sürdüren Merkezefendi Belediyesi, yeni bir projeyi hayata geçirdi. Halk Eğitim Müdürlüğü’yle ortaklaşa yapılan çalışmayla,  Sevindik ve Sümer Kadın Çocuk Yaşam Merkezleri’nde 7.sınıf öğrencilerine yönelik destekleyici kurslar açıldı.

Öğrencilerin sokağa çıkma kısıtlamasından muaf oldukları 13.00 ile 16.00 saatleri arasında gerçekleştirilen kurslarda matematik ve fen bilimleri dersleri verildiği kaydedildi. Derslerin, Pazartesi ve Salı günü Sümer Kadın Çocuk Yaşam Merkezi’nde, Çarşamba, Perşembe ve Cuma günü ise Sevindik Kadın Çocuk Yaşam Merkezi’nde Halk Eğitim Müdürlüğü gerçekleştirildiği belirtildi.

Öğrencilere desteklerin her zaman süreceğini söyleyen Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “Mahallelerimize kazandırdığımız Kadın Çocuk Yaşam Merkezleri’nden hemşehrilerimizin en iyi şekilde faydalanması noktasında çalışıyoruz. Pandemi tedbirleri doğrultusunda kurallara uyarak etkinliklerimizi bu merkezlerimizde gerçekleştiriyoruz. Bu noktada öğrencilerimizin derslerinden geri kalmamaları adına matematik ve fen bilimleri derslerini destekleyici kurslar merkezlerimizde veriliyor. İlerleyen süreçte kursların sayısını arttırmak istiyoruz. Merkezefendi Belediyesi olarak öğrencilerimizin her zaman yanındayız” diye konuştu.