13.07.2020, Pazartesi
22 °C / 38 °C Denizli Hava Durumu

Merkezefendi Belediyesi, robotik kodlama kursu açıyor

Haber Merkezi - 29 Haziran 2020 Pazartesi - 16:50 Merkezefendi Belediyesi, robotik kodlama kursu açıyor

Merkezefendi Belediyesi, eğitim ve bilim projelerinden Robotik Kodlama Akademisi ile çocuklara yönelik kurs düzenleyecek.

A- A+

Kursa kayıtlar 1 Temmuz’da başlayıp, 12 Temmuz’a kadar devam edecek. 6 ile 10 yaş arasındaki Merkezefendili çocukların katılacağı kurs için kayıtlar, Merkezefendi Belediyesi resmi internet sayfasından http://www.merkezefendi.bel.tr/ adresinden ve 0258 297 00 00 numaralı çağrı merkezinden yapılabilecek.

İlkokul Robotik Kodlama Kursu, 13 Temmuz’da Sümer Mahallesi’ndeki Kadın Çocuk Yaşam Merkezi’nde başlayacak. 48 kişilik kontenjanın açıldığı akademi 4 gruptan oluşacak. Dersler, hafta içi her gün saat 09.00-17.00 arasında verilecek.

“KODLAMA EĞİTİMİ BİRÇOK ALANDA BECERİ KAZANDIRIYOR”

Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, robotik kodlama eğitimine büyük önem verdiklerini söyledi. Doğan, “Kodlama eğitimi çocuklarımıza problem çözme, bilim, proje yaratma, matematik gibi pek çok alanda son derece önemli bir şekilde beceri kazandırıyor. Geleceğimiz olan çocuklar, kodlamayı ne kadar erken öğrenirse bilime, eğitime ve teknolojiye katkıları da o kadar çabuk olur. Robotik Kodlama ile öğrenilenler, sadece mesleki olarak değil tüm hayatta etkisini gösteriyor. Bu doğrultuda Merkezefendi Belediyesi olarak Robotik Kodlama Akademisi’ne büyük önem veriyoruz. Sümer Mahallesi Kadın Çocuk YaşamMerkezi’nde verilecek kursumuza Merkezefendili çocuklarımızı bekliyorum” dedi.