08.12.2022, Perşembe
6 °C / 15 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. MERKEZEFENDİ
  8. /
  9. Merkezefendi Belediyesi personeline iş sağlığı ve...

Merkezefendi Belediyesi personeline iş sağlığı ve güvenliği eğitimi

Haber Merkezi - 10 Haziran 2022 Cuma - 14:33 Merkezefendi Belediyesi personeline iş sağlığı ve güvenliği eğitimi

Merkezefendi Belediyesi personeline “İş Sağlığı ve Güvenliği” eğitimi verildi. Eğitimde katılımcılara yasal hak ve sorumluluklarıyla ilgili bilgilendirmede bulunuldu.

A- A+

Merkezefendi Belediyesi hizmet içi eğitimlerine devam ediyor. Bu kapsamda belediye personeline İş Sağlığı ve Güvenliği eğitimi verildi. İş güvenliği uzmanı Orhan Çetin, Merkezefendi Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen eğitim programında katılımcılara, yasal hak ve sorumlulukları, iş kazalarının nedeni, ilk yardım, çalışma mevzuatı, meslek hastalıkları, iş kazalarının hukuki sonuçları, iş yeri temizliği ve düzeni gibi konularda bilgilendirdi. Eğitimin sonunda işlenen konular hakkında sınav yapıldı.

Haberin DevamıReklam

Eğitimlerdeki amaçlarının personelde, iş sağlığı ve güvenliği konularında bilinç oluşturmak ve bunu hayatlarının her alanında uygulamalarını sağlamak olduğunu belirten Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “Merkezefendi Belediyesi olarak personelimize yönelik faydalı eğitimler vermeye devam ediyoruz. Bu programlarda personelimize verilen eğitimler çok faydalı ve önemli. Önceliğimiz her zaman personelimizin sağlığı. Onların, sağlıklı ve güvenli bir ortamda çalışmalarını sağlamak bizim sorumluluğumuz. Ancak bu şekilde vatandaşlarımıza daha verimli ve daha kaliteli hizmet verebiliriz. Bu amaçla belediye olarak iş sağlığı ve güvenliği konusunda gereken hassasiyeti gösteriyoruz. Her alanda hizmet içi eğitimlerimize devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.