17.05.2022, Salı
17 °C / 30 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. MERKEZEFENDİ
  8. /
  9. Merkezefendi Belediyesi, maske üretimine başladı

Merkezefendi Belediyesi, maske üretimine başladı

Haber Merkezi - 31 Mart 2020 Salı - 15:43 Merkezefendi Belediyesi, maske üretimine başladı

Merkezefendi Belediyesi, coronavirüs ile mücadele kapsamında maske üretimine başladı. Merkezefendi Belediyesi Engelsiz Yaşam Akademisi’nde görev yapan personel, gönüllü olarak steril maske üretimi gerçekleştiriyor.

A- A+

Üretilen maskeler, sağlık çalışanlarına ve belediye personeline ulaştırılacak. Engelsiz Yaşam Akademisi tekstil atölyesinde hijyenik koşullarda gerçekleştirilen çalışmalarda günlük 2 bin maske üretimi hedefleniyor.

Bu arada, Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, akademiyi ziyaret ederek, personel ile birlikte maske dikimi yaptı. Doğan, “Şu an tüm dünya olarak bu virüsle mücadele ediyoruz. Ülkemizde her geçen gün vaka ve vefat sayısı artıyor. Biz de Merkezefendi Belediyesi olarak korona virüs ile mücadele kapsamında elimizden geleni yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz. Engelsiz Yaşam Akademisi’nde görev yapan çalışanlarımız gönüllü olarak, bugünlerde toplum olarak çok ihtiyaç duyduğumuz steril maske üretimine başladı. Üretilen maskeleri büyük bir özveri ile virüsle mücadele eden fedakar sağlık çalışanlarımıza ve belediye personelimize ulaştıracağız. Maske üretimini gerçekleştiren personelimizi kutluyorum. Hep birlikte başarıp bu virüsü yeneceğiz” dedi.