30.10.2020, Cuma
13 °C / 19 °C Denizli Hava Durumu

Merkezefendi Belediyesi Kent Tiyatrosundan ilk oyun: İsli Yaprak Sarması

Haber Merkezi - 10 Ekim 2020 Cumartesi - 13:31 Merkezefendi Belediyesi Kent Tiyatrosundan ilk oyun: İsli Yaprak Sarması

Merkezefendi Belediyesi Kent Tiyatrosu, perdelerini açtı. Grubun ilk oyunu olan “İsli Yaprak Sarması” beğeniyle izlendi.

A- A+

Merkezefendi Belediyesi’nin kültür-sanat projeleri arasında yer alan ve belediye bünyesinde ilk kez kurulan belediye tiyatrosu, ilk oyunuyla tiyatro severlerin karşısına çıktı. COVID-19 tedbirleri kapsamında sosyal mesafe kuralı ve hijyen tedbirlerine uygun olarak Merkezefendi Kültür Merkezi’nde sahnelenen oyuna vatandaşlar ilgi gösterdi.

Fatma Onat’ın kaleme aldığı, günümüzde gittikçe sayısı ve yoğunluğu artan kadınlara şiddet ve taciz eylemlerinden kaçıp bir kadın sığınma evinde yaşayan dört kadının hikayesinin anlatıldığı “İsli Yaprak Sarması” oyunu beğeni topladı.İlk kez seyirci karşısına çıkan Kent Tiyatrosu oyuncularını, Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, başkan yardımcıları Fatma Atıcı Bakcan ile Necdet Yılmaz da yalnız bırakmadı.

“İYİ Kİ SANAT VAR”

Tiyatro ekibinin büyük bir özveri ile çalıştığını belirten Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, tiyatro ekibini kurmaktan dolayı mutluluk duyduklarını söyledi. Merkezefendi Belediyesi Kent Tiyatrosu’nunun önemli projelerinden olduğunu vurgulayan Doğan, şunları kaydetti:

“Ekibimiz bugün ilk kez seyirciyle buluştu. Salgın tedbirleri doğrultusunda bu etkinliğimizi gerçekleştirdik. Pandemi nedeniyle ara verilen tiyatroyu bizler de oyuncular da fazlasıyla özlemiş. Merkezefendi’yi kültürün, sanatın, eğitimin ve sporun merkezi yapma yolunda emin ve sağlam adımlarla yürüyoruz. Emekleriyle ilçemizde tiyatroya can veren gençlerimize ve bu akşam onları yalnız bırakmayan sanatsever hemşerilerime çok teşekkür ediyorumi İyi ki sanat var.”

Merkezefendi Belediyesi Kent Tiyatrosu bugün de Merkezefendi Kültür Merkezi’nde Yiğit Sertdemir’in yazdığı “444” adlı oyunu, Selahattin Doğramacı’nın genel sanat yönetmenliğinde sahneleyecek. Gösterim saat 20.00’de başlayacak.