30.07.2021, Cuma
25 °C / 40 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. MERKEZEFENDİ
  8. /
  9. Merkezefendi Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü,...

Merkezefendi Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü, satrançta 2 kupa kazandı

Haber Merkezi - 14 Temmuz 2021 Çarşamba - 15:01 Merkezefendi Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü, satrançta 2 kupa kazandı

Merkezefendi Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Santranç Takımı, 2020-2021 Türkiye Küçükler ve Yıldızlar Takım Satranç Şampiyonası Denizli İl Yarışması’nda iki kupa kazandı.

A- A+

10 kulübün katıldığı yarışmada, U-18 kadınlar kategorisinde ikincilik ve U-12 kadınlar kategorisinde üçüncülük kupası kazanan Merkezefendi Belediyesi Satranç Takımı adına 12 sporcu yarıştı. Satranç takımı, kazandıkları kupalar ile Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan’ı ziyaret ederek desteklerinden dolayı kendisine teşekkür etti.

Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, spora ve sporcuya verdikleri desteklerin meyvesini toplamaya başladıklarını söyledi. Merkezefendi Belediyesi bünyesinde bulunan takımların, daha çok başarılara imza atacaklarını belirten Doğan, “Sporun her dalında, her branştaki sporcularımıza büyük destek oluyoruz. Satranç takımımız 2020-2021 Türkiye Küçükler ve Yıldızlar Takım Satranç Şampiyonası Denizli İl Yarışması’nda iki kupa kazanarak bizleri gururlandırdı. Bizler inanıyoruz ki çocuklarımız, gençlerimiz ve sporcularımız daha çok başarılara imza atacaklar. Kendilerine imkan sağlandığında neler yapabildiklerini gençlerimiz her zaman gösteriyor. Merkezefendi Belediyesi olarak spora ve sporcuya destek vermeye devam edeceğiz” diye konuştu.

Öte yandan, Merkezefendi Belediyesi satranç kurslarında yaklaşık bin sporcu bulunuyor. Satranç eğitimleri 8 tesiste devam ediyor.