09.06.2023, Cuma
18 °C / 27 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. MERKEZEFENDİ
  8. /
  9. Encümen seçiminde CHP ve İYİ Parti...

Encümen seçiminde CHP ve İYİ Parti bu kez fire vermedi

A- A+
Engin ÜNAL / D20HABER
Yayınlanma: 10 Nisan 2023 Pazartesi - 19:09Güncelleme: 10 Nisan 2023 Pazartesi - 19:10
Encümen seçiminde CHP ve İYİ Parti bu kez fire vermedi

Merkezefendi Belediye Encümeni ile komisyon seçimleri yapıldı. CHP ile İYİ Parti fire vermeyince bu kez encümene AK Parti ve MHP’li üyeler giremedi. Bağımsız üye Murat Çımık ise 36 oyla dördüncü kez encümen üyeliğine seçildi.

Merkezefendi Belediye Meclisi nisan ayı toplantılarının ikinci birleşimi gerçekleştirildi. Gündemin en önemli maddeleri ise encümen ve komisyonlara üye seçimiydi.

Encümen için CHP’den İbrahim Abuşaha, İYİ Parti’den Özkan Basun, AK Parti’den Yavuz Aki, MHP’den Fırat Dağdeviren ve bağımsız üye Murat Çımık aday gösterildi.

Gizli oyla yapılan seçimde 38 üyeden 36’sının oyunu alan bağımsız üye Murat Çımık, dördüncü kez encümen üyeliğine seçildi. Encümenin diğer üyeleri 21’er oyla CHP’den İbrahim Abuşaha ve İYİ Parti’den Özkan Basun oldu.

AK Partili Yavuz Aki ve MHP’li Fırat Dağdeviren ise 16’şar oy aldı.

KOMİSYON SEÇİMLERİ DE YAPILDI

Toplantıda, Merkezefendi Belediyesi komisyonlarına üye seçimi de yapıldı.

Plan ve Bütçe Komisyonunda Necdet Yılmaz (CHP), Serkan Kaya (CHP), Mert Koç (AK Parti), Serkan Bıçakçı (İYİ Parti) ve Keziban Hilal Kahraman (MHP) görev aldı.

Haberin DevamıReklam
İmar ve Bayındırlık Komisyonuna İlhan Sarı (CHP), Ali Faik İşmar (CHP), Gökhan Akbulut (AK Parti), Fırat Dağdeviren (MHP) ve Osman Tığ (İYİ Parti) seçildi.

Deprem ve Doğal Afet Komisyonu Cihan Saraçoğlu (CHP), Aydın Aslan (CHP), Mustafa Bozkurt (AK Parti), Özkan Basun (İYİ Parti) ve İshak Baysal’dan (MHP) oluştu.

Çevre ve Sağlık Komisyonunda Özdilek Koçoğlu (CHP), Aydın Aslan (CHP), Şerafettin Uzkuç (İYİ Parti), Bahtiyar Mat (AK Parti) ve İshak Baysal (MHP) görev aldı.

İdari ve Değişik İşler Komisyonuna Sündüz Başsorgun (CHP), Aynur Tunç (CHP), Osman Tahracı (AK Parti), Ayhan Çetin (İYİ Parti), Hasan Kurşuncu (MHP) seçildi.

Kadın ve Aile Komisyonu Sündüz Başsorgun (CHP), İlhan Sarı (CHP), Mukaddes Sezer (AK Parti), Sultan Pişken (İYİ Parti) ve Kezibah Hilal Kahraman’dan (MHP) oluştu.