17.05.2022, Salı
17 °C / 30 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. MERKEZEFENDİ
  8. /
  9. Merkezefendi Belediyesi Denizlide yağlı güreş düzenleyecek

Merkezefendi Belediyesi Denizlide yağlı güreş düzenleyecek

Haber Merkezi - 9 Mart 2020 Pazartesi - 14:13 Merkezefendi Belediyesi Denizlide yağlı güreş düzenleyecek

Merkezefendi Belediyesi, spor alanındaki faaliyetlerine yağlı güreşleri de ekliyor. Düzenlenecek organizasyonla, başpehlivanlar Denizli’de kapışacak.

A- A+

Merkezefendi Belediyesi Yağlı Pehlivan Güreşleri, 14 Haziran Pazar günü Doğan Seyfi Stadyumu’nda gerçekleştirilecek. Yağlı pehlivan güreşlerine Kırkpınar Altın Kemer sahibi Orhan Okulu, İsmail Balaban, Mehmet Yeşilyeşil ve Osman Aynur’un yanı sıra Hamza Köseoğlu, Tanju Gemici, Ertuğrul Dağdeviren ve Ünal Karaman gibi isimler olmak üzere toplamda 13 kategoride 500’e yakın sporcu katılacak.

 Eski başpehlivanlardan Ahmet Taşçı ile Hüseyin Çokal ise Merkezefendi Belediyesi Yağlı Pehlivan Güreşleri’ne onur konuğu olarak katılacaklar.

Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “Spor alanındaki projelerimize devam ediyoruz. Bölgemizin ve ilimizin tarihinde çok büyük önem taşıyan ‘Yağlı Pehlivan Güreşleri’ il merkezimizde yapılmıyordu. Biz de Merkezefendi Belediyesi olarak hemşerilerimizi ata sporumuz ile buluşturmak istedik. 500 sporcunun katılacağı güreşler, 14 Haziran Pazar günü Doğan Seyfi Stadyumu’nda yapılacak. Merkezefendi Belediyesi Yağlı Pehlivan Güreşleri’ne tüm Merkezefendilileri, Denizlilileri ve sporseverleri davet ediyorum” dedi.