19.05.2022, Perşembe
16 °C / 24 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. MERKEZEFENDİ
  8. /
  9. Merkezefendi Belediyesi Denizli Basket yeni sezon...

Merkezefendi Belediyesi Denizli Basket yeni sezon hazırlıklarına başladı

Haber Merkezi - 11 Ağustos 2020 Salı - 15:57 Merkezefendi Belediyesi Denizli Basket yeni sezon hazırlıklarına başladı

Türkiye Basketbol Ligi’nde (TBL) mücadele eden Merkezefendi Belediyesi Denizli Basket, yeni sezon hazırlıklarına başladı.

A- A+

Kulüp başkanı Veli Deveciler, yeni sezon öncesi yaptığı açıklamada, “Takımımız üoplandı, yabancılar da perşembe günü gelecek. TBL için bizim takımımız hazır. Zannederim Türkiye’de ilk defa bir TBL takımı Antalya’da Gloria Cup’a katılacak. O da biziz. Orada Euro League ekiplerinden Khimki var. Ukrayna takımı Dnipro var” dedi.

FEDERASYONDAN HABER BEKLENİYOR

Takımın TBL’ye göre hazırlandığını söyleyen Deveciler, “Çok iyi bir takım yaptık, TBL’nin çok üstünde bir takım yaptık. Hiçbir endişemiz yok. Ama dediğim gibi bu karışıklık bizden kaynaklanmıyor. Basketbol Süper Ligi’nin olup olmayacağı hususu federasyonun bileceği iş. Biz federasyondaki gelişmeleri takip ediyoruz. Hazırız. Onlar çağırırsa gitmeye de hazırız. Ama çağırmazlarsa da biz zaten TBL’de oynayıp şampiyon olup, kupa kaldırıp BSL’ye yine çıkacağız. O yüzden bir tereddüdümüz yok” diye konuştu.

ATEŞDAGLI: İLK AMACIMIZ TBL ŞAMPİYONLUĞU

Merkezefendi Belediyesi Denizli Basket’in koçu Şahin Ateşdağlı ise, takım kurgusunu TBL olarak kurduklarını ve o yolda devam edeceklerini kaydederek, “İlk amacımız TBL’de şampiyon olmak. Onun için de bir kadro oluşturduk. O kadronun çalışmaları o yönde devam edecek. Süper Lige davet edilmeyle ilgili geçen haftalarda oluşan bir süreç var. BSL’de bir takımın eksilmesiyle ilgili. Orada olan süreci de takip edeceğiz. Takibi oraya yönelik çalışmalarda yaptık. Ama biz esas konsantrasyonumuz olan TBL’den uzaklaşmak istemiyoruz. Onun için buraya son derece önem vererek, dikkatli hazırlanarak devam etmek istiyoruz. Şuan biz planladığımız TBL için planladığımız rutinde devam edeceğiz” diye konuştu.

Yabancı oyuncularla ilgilide konuşan Ateşdağlı,” Cuma gününden itibaren bizimle beraber olacaklar. Tabi onlarda da bir süreç var. Tam bilmiyorum. Galiba geldikten sonra 3 gün idmana çıkamıyorlar COVİD-19 testleriyle alakalı. Onun dışında şuan ki kadromuz geçen seneden koruduğumuz kadro. Böyle de devam edeceğiz. Gerekirse ekleme yapabilir miyiz yapabiliriz. Basketbol Süper Ligi olursa tabiki yabancı eklemesi olacak ama ilk etapta TBL olduğu için şuanki kadromuzla devam edeceğiz diye düşünüyorum” ifadelerini kullandı.