06.07.2022, Çarşamba
22 °C / 38 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. MERKEZEFENDİ
  8. /
  9. Deveciler: Tüm şartları yerine getirdik

Deveciler: Tüm şartları yerine getirdik

Haber Merkezi - 9 Eylül 2020 Çarşamba - 20:25 Deveciler: Tüm şartları yerine getirdik

Merkezefendi Belediyesi Denizli Basket Kulübü Başkanı Veli Deveciler, Basketbol Süper Ligi (BSL) ile ilgili teminat mektubu dahil, tüm şartları yerine getirdiklerini bildirdi.

A- A+

Merkezefendi Belediyesi Denizli Basket Kulübü Başkanı Veli Deveciler, düzenlediği basın toplantısıyla BSL’ye yükselme konusunda yaşanan gelişmelerle ilgili açıklamalarda bulundu. Denizli’de basketbolun gelişmesi için çaba sarf sarf ettiklerini vurgulayan Deveciler, pandemi döneminde gelişen sürecin Merkezefendi Belediyesi Denizli Basket’e Süper Lig’e katılabilme fırsatı yarattığını söyledi.

Haberin DevamıReklam

Yaptıkları başvurunun teknik hatalardan dolayı reddedildiği savunan Deveciler, “Teknik olarak adlandırdığımız, hukuki olarak adlandırdığımız bir takım hatalar oldu. Hataların mercii hukuki kurumlardır. Biz de dilekçemizle gerekli mercilere müracaat ettik. Sonuç olarak buradaki düzenlemenin yanlış, bizim başvuru talebimizin reddinin hatalı olduğuna Tahkim Kurulu karar verdi. Bu bizim için mutluluk verici bir karardır. Çünkü bizim süreç içerisinde bazı işleri doğru yapmadığımız söylenmişti. Fakat netice itibariyle her şeyi doğru yaptığımız ortaya çıktı. Buradaki teknik eksiklik hiç kimseye bir becerisizlik ya da ona benzer laflarla itham edilecek durumlar değildir. Bu teknik bir sorundur ve hukuki olarak giderilmiştir” dedi.

Bundan sonraki aşamada federasyonun yeni bir duyuru süreci açtığını kaydeden Deveciler, “Bu duyuru sürecine katılmak arzusundayız. Teminat mektubu eksikliğinden söz ediliyordu. Ancak bize bunun için zaman verilmemişti. Dün itibariyle teminat mektubunu alarak bitirmiş olduk. Bu şartı yerine getirdiğimiz için çok memnunuz. Tüm şartları yerine getirmiş durumdayız. Bugün itibariyle tüm belge ve evraklarımızı Türkiye Basketbol Federasyonu’na sunacağız. Bundan sonraki süreci, takdiri Türkiye Basketbol Federasyonuna bırakıyoruz. Layık olduğumuzu düşündüğümüz yerde Süper Lig’de olmayı arzu ediyoruz” diye konuştu.