Merkezefendi Belediyesi Çok Sesli Korosu festivalde sahne alacak – D20Haber
29.05.2024, Çarşamba
15 °C / 29 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. MERKEZEFENDİ
  8. /
  9. Merkezefendi Belediyesi Çok Sesli Korosu festivalde...

Merkezefendi Belediyesi Çok Sesli Korosu festivalde sahne alacak

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 14 Nisan 2023 Cuma - 17:34Güncelleme: 14 Nisan 2023 Cuma - 17:34
Merkezefendi Belediyesi Çok Sesli Korosu festivalde sahne alacak

Merkezefendi Belediyesi Çok Sesli Korosu’nun, ‘Mozart Akademi 6. İzmir Uluslararası Polifonik Korolar Festivali’nde sahne alacağı belirtildi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Polifonik Korolar Derneği İzmir Şubesi işbirliği ile çok sesli koro müziğini özendirmek amacıyla düzenlenen ‘İzmir Çok Sesli Korolar Festivali’nde, Merkezefendi Belediyesi Çok Sesli Korosu da sahne alacak. Merkezefendi Belediyesi Çok Sesli Korosu, 15 Nisan Cumartesi günü saat 14.30’da Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde sanatseverler ile buluşacak.

Festivalde yer alan korolar, 15 ayrı müzikal dalda ‘Festival Değerlendirme Kurulu’ tarafından değerlendirilecek. En yüksek puanı alan koro, müzikal dalda sanatsal olarak ödüllendirilecek.

“SANATIN OLDUĞU YERDE BİZDE VARIZ”

Haberin DevamıReklam
Kültür ve sanata büyük önem verdiklerini ve bu doğrultuda çalışmalar gerçekleştirdiklerini belirten Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “Kültür ve sanat bir toplumun en önemli damarlarından bir tanesidir. Bu bilinç ile bizler de Merkezefendi Belediyesi olarak kültür ve sanata büyük önem veriyoruz. Bünyemizde kurmuş olduğumuz ve her gün gelişen Merkezefendi Belediyesi Çok Sesli Koromuz, İzmir’de gerçekleştirilecek olan iki önemli festivale katılarak bizleri temsil edecek. Uluslararası gerçekleştirilen ve birbirinden değerli sanatçılarımızın yer aldığı koromuza sahne alacağı festivallerde başarılar diliyorum. Sanatın olduğu yerde bizde varız” dedi.