08.10.2022, Cumartesi
13 °C / 23 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. MERKEZEFENDİ
  8. /
  9. Merkezefendi Belediyesi Çok Sesli Korosu, Denizli’yi...

Merkezefendi Belediyesi Çok Sesli Korosu, Denizli’yi temsil edecek

Haber Merkezi - 14 Mayıs 2022 Cumartesi - 19:50 Merkezefendi Belediyesi Çok Sesli Korosu, Denizli’yi temsil edecek

Merkezefendi Belediyesi Çok Sesli Korosu, İzmir’de düzenlenen ‘İzmir Çok Sesli Korolar Festivali’nde Denizli’yi temsil edecek.

A- A+

İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Polifonik Korolar Derneği İzmir Şubesi işbirliği ile İzmir Çok Sesli Korolar Festivali düzenleniyor. Türkiye’nin dört bir yanından koroların katılacağı festivalde, Merkezefendi Belediyesi Çok Sesli Korosu da sahne alacak.

Merkezefendi Belediyesi Çok Sesli Korosu 15 Mayıs Pazar günü Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde sanatseverler ile buluşacak. ‘Çok ses, çok renk, çok nefes’ sloganıyla düzenlenen festivalde yer alan korolar, 15 ayrı müzikal dalda ‘Festival Değerlendirme Kurulu’ tarafından değerlendirilecek. En yüksek puanı alan koro, müzikal dalda sanatsal olarak ödüllendirilecek.

Haberin DevamıReklam

İlçeyi sanatın ve kültürün merkezi haline getirmek için çalıştıklarını belirten Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “Merkezefendi Belediyesi olarak sanatsal ve kültürel faaliyetlere büyük önem veriyor ve bu doğrultuda çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Bugüne kadar yaptığımız faaliyetlerimize de hemşehrilerimiz her zaman yoğun ilgi gösterdi. Bu da bizleri fazlasıyla mutlu ediyor. Merkezefendi Belediyesi Çok Sesli Koromuz, İzmir’de düzenlenen Çok Sesli Korolar Festivali’ne katılarak hem belediyemizi hem de Denizlimizi temsil edecek. Birbirinden değerli sanatçılarımızdan oluşan koromuza festivalde başarılar diliyorum. Bizleri en iyi şekilde temsil edeceklerinden şüphemiz yok. Her şey sanatla daha güzel” diye konuştu.