06.03.2021, Cumartesi
7 °C / 15 °C Denizli Hava Durumu

Merkezefendi Belediyesi, “Çare Kapınızda” ile 3.890 haneye ulaştı

Haber Merkezi - 21 Şubat 2021 Pazar - 12:25 Merkezefendi Belediyesi, “Çare Kapınızda” ile 3.890 haneye ulaştı

Merkezefendi Belediyesi, “Çare Kapınızda” projesiyle ihtiyaç sahiplerine hizmet götürüyor. Belediye ekipleri, 12 mahallede 3 bin 890 aileye ulaştı.

A- A+

Merkezefendi Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü ekipleri, “Çare Kapınızda” projesiyle Altındere, Yeşilyayla, Saruhan, Kadılar, Kumkısık, Mehmet Akif Ersoy, Zafer, Kayalar, Üzerlik, Çeltikçi, Salihağa ve Aşağışamlı mahallelerinde çalışma gerçekleştirdi. Sevindik Mahallesi’nde ise çalışmalar devam ediyor.

Proje dahilinde ihtiyaç sahibi Merkezefendililerin kömür, gıda kolisi, düzenli yemek, sosyal yardım, süt, evde bakım, kışlık giyecek, mobilya, beyaz eşya, elektronik eşya, park bahçe, sokak temizliği, yol, asfalt, kaldırım ve bunun gibi birçok talep çözüme kavuşturuluyor.

Ekipler, vatandaşlar tarafından kendilerine ulaştırılan bin 658 talebin bin 193’ünü hemen çözüme kavuştururken, 281 talebin inceleme süreci devam ediyor. Belediye sorumluluk alanı dışında kalan 184 talebi de ilgili kurumlara ileterek takibini sürdürüyor.

“HER ŞEY DAHA YAŞANILIR MERKEZEFENDİ İÇİN”

Merkezefendi’yi daha yaşanılır bir ilçe konumuna taşımak için yola çıktıklarını belirten Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, bunun için durmaksızın çalıştıklarını söyledi. Sorunları yerinde tespit ederek hızla çözüm üretmenin önemini vurgulayan Doğan, “Birbuçuk ay önce başlattığımız ‘Merkezefendi’de Çare Kapınızda’ projesi ile hemşehrilerimize ulaşmaya, sorunlarını ve taleplerini dinleyip çözüme kavuşturmaya devam ediyoruz. Hemşehrilerimizin bize sesini duyurması için önlerindeki engelleri kaldırıyoruz, onları kapı kapı, hane hane ziyaret ediyoruz, sorunlarını yerinde dinliyoruz. Bunun için gücümüz yettiğince, elimizden geldiğince çalışmaya devam edeceğiz” dedi.