Aktaş: Genç ve deneyimsiz bir takımız – D20Haber
19.06.2024, Çarşamba
24 °C / 41 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. MERKEZEFENDİ
  8. /
  9. Aktaş: Genç ve deneyimsiz bir takımız

Aktaş: Genç ve deneyimsiz bir takımız

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 22 Eylül 2023 Cuma - 10:49Güncelleme: 22 Eylül 2023 Cuma - 10:50
Aktaş: Genç ve deneyimsiz bir takımız

Denizli’nin Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi’ndeki temsilcisi Merkezefendi Belediyesi Basket2te koç Zafer Aktaş, genç ve deneyimsiz bir takım olduklarını dile getirdi.

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi’nde yeni sezonun başlamasın kısa bir süre kala koç Zafer Aktaş takım ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Genç ve deneyimsiz bir takım olduklarını kaydeden Aktaş, “Türk oyuncuların Basketbol Süper Ligi deneyimi hemen hemen hiç yok. Yabancılarımız da daha önce bu ligde yer almamış genç oyuncular” dedi.

Ligin sertlik derecesini anlamaları açısından hazırlık maçlarının yararlı olduğunu belirten Aktaş, “Oyuncularımız kimlere karşı oynayacaklarını gördüler. Zamana ihtiyacımız var ama bu sürenin uzaması zarar verir. Bu nedenle uyum süresini mümkün olduğu kadar kısaltıp yarışmacı kimliğimize bürünmek istiyoruz. Bundan da kuşkum yok. Basketbol ve deneyim olarak eksiklerimizi bir an önce gidermek durumundayız” diye konuştu.

Haberin DevamıReklam
Hazırlık sürecinde hiçbir oyuncunun sakatlık yaşamadığını söyleyen Aktaş, “Hazırlık döneminin sakatlıksız geçmesi önemliydi. Özellikle ana oyuncularda sakatlık sorun yaşama lüksümüz yok. Taraftarımız bize olağanüstü destek verdi. Bu sezon onlara çok daha fazla ihtiyacımız olacak. Sonuç ne olursa olsun arkamızda olacaklarını görüyorum” ifadelerini kullandı.