27.03.2023, Pazartesi
9 °C / 25 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. MERKEZEFENDİ
  8. /
  9. Deveciler: İki yıl içinde Denizli’yi Avrupa’da...

Deveciler: İki yıl içinde Denizli’yi Avrupa’da temsil eder hale geleceğiz

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 19 Kasım 2022 Cumartesi - 13:34Güncelleme: 19 Kasım 2022 Cumartesi - 13:35
Deveciler: İki yıl içinde Denizli’yi Avrupa’da temsil eder hale geleceğiz

Merkezefendi Belediyesi Denizli Basket Başkanı Veli Deveciler, sezon başında bir oyuncu dışında tüm kadroyu yenilediklerini söyleyerek, “İki yıl içerisinde herkesin gıptayla baktığı, ligde play-off mücadelesinin içinde olan ve Avrupa’da Denizli’yi temsil eder hale geleceğiz” dedi.

Denizli’yi Basketbol Süper Ligi’nde temsil eden Merkezefendi Belediyesi Basket’te Başkan Veli Deveciler açıklamalarda bulundu. Sezon başında aldıkları radikal kararla Altan Erol dışındaki oyunculşarla yollarını ayırarak kadroyu yenilediklerini söyleyen Deveciler, kulübe yeni bir vizyon getirdiklerini belirtti.

“DENİZLİ’Yİ AVRUPA’DA TEMSİL EDER HALE GELECEĞİZ”

Kadroyu yenilerken ciddi bir araştırma yürüttklerini kaydeden Deveciler, “İnanıyorum ki 2 yıl içerisinde herkesin gıptayla baktığı, ligde play-off mücadelesinin içinde olan ve Avrupa’da Denizli’yi temsil eder hale geleceğiz” diye konuştu.

“UYUM İÇİNDE ÇALIŞIYORUZ”

Yönetim kurlunun uyum içinde çalıştığını ve Denizli’deki iş dünyasının kendileri pozitif yaklaştığını dile getirn Deveciler, “Her yıl iki ya da üç yeni arkadaşımızı yönetime takviye ediyoruz. Çok uyumlu bir çalışma ortamımız var. Oluşan güven ortamı nedeniyle de yönetici arkadaşlarımız resmi olmasa bile görev almadığı dönemlerde bize her türlü desteği veriyor”dedi. Planlı bir şekilde ilerlediklerini aktaran Deveciler, “Gökhan Gökşin ve Veli Tefenlili ilk günden bu yana bizimle. Birlikte her türlü engeli aşabilecek güçteyiz. Uzun vadeli planları da bu sebeple yapıyoruz. Denizli’deki iş dünyası da bize karşı pozitif olduğu için işler çok daha kolay ilerliyor” ifadelerini kullandı.

“ZAFER AKTAŞ’TAN MEMNUNUZ”

Haberin DevamıReklam

Takım koçu Zafer Aktaş ile uzun yıllar çalışmak istediklerini belirten Deveciler, “Zafer Aktaş ile uzun yıllar çalışmak istiyoruz. Belki daha iyi yerden teklif gelirse o zaman bu durumu değerlendirebiliriz. Onun dışında çalışma metotları, koçluk becerileri ve kişilik olarak kendisinden çok memnunuz. Özellikle bu yıl cesur bir karar aldık, genç ve geleceğe dönük bir kadro oluşturduk. Kendisi bu projenin içinde yer aldı ve yeni bir meydan okumaya girdi. Yapmak istediğimiz projeye inandığı için kendisine de çok teşekkür ediyorum” dedi.

“AVRUPA’NIN EN GÜÇLÜ LİGİNDE MÜCADELE EDİYORUZ”

Basketbolcuların Denizli’yi cazibe merkezi ve sıçrama noktası olarak göreceklerine inandığını kaydeden Deveciler, Avrupa’nın en güçlü liginde mücadele ettiklerini söyledi. Deveciler sölerini şöyle sürdürdü:

Çok güçlü takımlarımız var. Bizlerde bu ekiplerin içinde, ligin gediklisi olmak için uğraşıyoruz. Bunu başaracağımıza inanıyorum. Hiçbir kulübe ve sporcuya borcu olmayan, mali disiplini elden bırakmayan ve saygın bir kulübüz. Süper Lig’de de bu sezon ilk haftalarda istediğimiz sonuçları alamadık ancak yavaş yavaş istediğimiz noktaya geliyoruz. Biz küçük bütçelerle en iyi sonuca ulaşıp, bir başarı hikayesi yazmak istiyoruz. Denizli halkı da bize bu konuda destek olsun. 2 yıl içince Yukatel Merkezefendi Belediyesi Denizli Basket, çok daha iyi yerlere gelecek. Sonuçtan bağımsız bulunduğumuz konumun tadını çıkartsınlar. Biz kazansak da kaybetsek de herkesin saygınlığını kazanan bir takım olacağız. Sonrası süreçte de başarı zaten kendiliğinden gelecek bir takım olacağız. Sonrası süreçte de başarı zaten kendiliğinden gelecek.