24.10.2020, Cumartesi
14 °C / 27 °C Denizli Hava Durumu

Merkezefendi Belediyesi 288 ton süt dağıttı

Haber Merkezi - 16 Ekim 2020 Cuma - 10:34 Merkezefendi Belediyesi 288 ton süt dağıttı

Merkezefendi Belediyesince başlatılan Halk Süt uygulaması 1 yaşına girdi. Proje kapsamında bugüne kadar 288 ton süt dağıtıldı.

A- A+

Geçen yıl 16 Ekim Dünya Gıda Günü’nde dağıtımına başlanılan ‘Merkezefendi Belediyesi Halk Süt’ projesi 1’inci yılını doldurdu.Uygulama kapsamında 2-5 yaş arasındaki her iki çocuktan biri, sağlıklı ve doğal süt ile buluşuyor. Bir yılda 288 ton süt dağıtılırken, yerli üreticilerden alınarak Merkezefendili çocuklara günlükulaştırılan ‘Halk Süt’ projesi ile Merkezefendi Belediyesi, Türkiye genelinde nüfusa oranla çocuklara en çok süt dağıtan ikinci belediye oldu.  Proje kapsamında bugüne kadar yerli süt üreticisine de 650 bin TL kazandırılarak destek olundu.

“ÇOCUKLARIMIZ SAĞLIKLI VE DOĞAL SÜT TÜKETİYOR”

Halk Süt projesinin büyüyerek yoluna devam ettiğini belirten Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “Çocuklarımız sağlıklı ve doğal süt tüketerek büyüyor. Verdiğimiz bir sözü daha tutarak çocuklarımıza sağlıklı ve doğal süt ulaştırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Geçtiğimiz yıl 16 Ekim’de başlattığımız ‘Halk Süt’ projemiz bizim için son derece önemli. Bu projemiz ile hem ihtiyaç sahibi ailelerimizin çocuklarına doğal süt ulaştırıyoruz hem de yerel süt üreticilerimize katkıda bulunuyoruz. 2-5 yaş arasında büyüme çağındaki her iki çocuktan birinin katkısız ve doğal süte ulaşabilmesi için Halk Süt’ü hemşerilerimizin kapısına her gün ekiplerimizce götürüyoruz. Merkezefendi Belediyesi olarak ‘Sosyal Belediyecilik’ anlayışı ile çalışmaya, hemşerilerimizin her zaman yanında olmaya devam edeceğiz” diye konuştu.