29.07.2021, Perşembe
25 °C / 39 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. MERKEZEFENDİ
  8. /
  9. Merkezefendi Belediyesi 118 çocuğu sünnet ettirdi

Merkezefendi Belediyesi 118 çocuğu sünnet ettirdi

Haber Merkezi - 3 Temmuz 2021 Cumartesi - 15:11 Merkezefendi Belediyesi 118 çocuğu sünnet ettirdi

Merkezefendi Beldiyesi’nce, dar gelirli ailelere destek olmak amacıyla başlatılan sünnet etkinliğine 310 çocuğun kaydı yapılırkeni bunlardan 118’i cerrahi yöntemlerle sünnet oldu.

A- A+

Merkezefendi Belediyesi tarafından hayata geçirilen sosyal proje kapsamında, dar gelirli ailelere destek olmak amacıyla sünnet etkinliği başlatıldı.  Proje kapsamınad 310 Merkezefendili çocuk kayıt yaptırırken, şu ana kadar kayıt yaptıran 6 yaş ve üzeri 118 erkek çocuğun sünnet işlemleri uzman doktorlar tarafından modern cerrahi yöntemlerle, hijyenik ortamda gerçekleştirildi.

SÜNNET ŞÖLENİ DÜZENLENECEK

Sünnet çocuklarının sünnet elbiselerinin de Merkezefendi Belediyesi tarafından hediye edileceği duyurulurken,  özel hastanelerde belirlenen gün ve saatlerde gerçekleştirilen sünnet işlemleri Kurban Bayramı öncesinde tamamlanacağı açıklandı .İşlemleri tamamlanan çocuklar için 11 Ağustos Çarşamba günü Merkezefendi Kültür Merkezi’nde sünnet şöleni düzenleneceği ifade edildi.

“SÜNNET HİZMETİNİ GELENEKSEL HALE GETİRECEĞİZ”

Sünnet hizmetini geleneksel hale getireceklerini, böylelikle ihtiyaç sahibi Merkezefendililere destek olacaklarını belirten Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “İhtiyaç sahibi hemşehrilerimize destek olmak, çocuklarımızı ve ailelerimizi sevindirmek adına başlattığımız bu anlamlı hizmetimiz sayesinde çocuklarımızın sünnet işlemlerini son derece steril ortamda ve uzman hekimler eşliğinde gerçekleştirerek bu özel günde onların yanında oluyoruz. Bundan sonraki yıllarda da bu uygulamamız devam edecek ve geleneksel hale getireceğiz. Biz çocuklarımızın mutlu olabilmesi ve yüzlerinin hep gülebilmesi için çalışıyoruz. Çocuklarımız bizlerin geleceği, biz de evlatlarımızın geleceği adına Merkezefendi Belediyesi olarak her zaman onların ve ailelerinin yanında olacağız” diye konuştu.