Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan’dan borç iddialarına yanıt – D20Haber
20.04.2024, Cumartesi
13 °C / 18 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. MERKEZEFENDİ
  8. /
  9. Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan’dan borç...

Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan’dan borç iddialarına yanıt

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 28 Mart 2024 Perşembe - 21:59Güncelleme: 28 Mart 2024 Perşembe - 22:04
Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan’dan borç iddialarına yanıt

Merkezefendi Belediye Başkanı ve CHP Başkan Adayı Şeniz Doğan, AK Parti’den gelen “yüksek borç” iddialarına yanıt verdi. Doğan, “Kendi yalanlarında bile birleşemiyorlar” dedi.

Yerel seçim için son 72 saate girilirken, Merkezefendi Belediyesi üzerinden borç polemiği yaşanıyor. AK Parti kanadından yapılan açıklamalarda Merkezefendi Belediyesinin yüksek miktarda borçlandırıldığı öne sürülürken, bu iddialara yanıt Başkan Şeniz Doğan’dan geldi.

“Kendi yalanlarında bile birleşemiyorlar” diyen Doğan, bir video yayınladı. Doğan’ın açıklaması şöyle:

“Son 3 gündür Merkezefendi Belediyesini batırdılar diye dağlara taşlara, sosyal medyalara milyonlar harcıyorlar. Bunlarda yalana, algıya para çok tabi. Ama yine gerçekliğin duvarına fena tosladılar.

İki gün önce 600 milyon borcu var diye reklam verdiler. Dün aynı yerde ‘850 milyon lira borç var’ dediler. O da yetmedi, yine dün akşam bir mitingde ‘borç milyarı bulmuş’ diye bağırdılar.

Doğruda birleşemiyorsunuz hadi onu anladık da bari yalanlarınızda birleşin be kardeşim. İftira atarken toplanın, aranızda bir karara varın da koca koca insanlar, bu hallere düşmeyin milletin önünde.

Neymiş efendim, ben Merkezefendi Belediyesi’ni sıfır borçla devralmışım. Sizin yalanınız batsın.
Ben Merkezefendi Belediyesini, 35 milyon 825 bin TL, yani o günkü kurla tam 6 milyon 401 bin dolar kredi borcuyla devraldım.

Bugün itibariyle ödenmesi halinde 202 milyon TL, yani günümüz kuruyla 6 milyon 253 bin dolar kredi borcumuz var. Yani devraldığımız borçtan 150 bin dolar daha az. Üstüne 5 yılda Merkezefendi’ye kazandırdığımız yüzlerce yeni hizmeti saymıyorum bile.

Siz Merkezefendi’yi Pamukkale Belediyesi ile karıştırdınız sanırım. Hani 10 yıldır zerre hizmet vermediğiniz, her projesini yarıda bıraktığınız, insanımızı toza, çamura, yıkıma mahkum ettiğiniz Pamukkale… Hem hizmet vermeyip hem borç batağına sürüklediğiniz Pamukkale… Atalarımız der ki, aslan yattığı yerden belli olur. İşte Merkezefendi, işte Pamukkale.

Şurada kalmış seçime 3 gün. Yalansız, iftirasız, günahsız bir gün geçirin de seçimden sonra bu aziz milletin karşısına çıkacak yüzünüz olsun.”

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram'da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Şeniz Doğan (@seniz_dogan)'in paylaştığı bir gönderi