Doğan: Yeni dönemde kreşlerin sayısını artıracağız – D20Haber
14.04.2024, Pazar
13 °C / 29 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. MERKEZEFENDİ
  8. /
  9. Doğan: Yeni dönemde kreşlerin sayısını artıracağız

Doğan: Yeni dönemde kreşlerin sayısını artıracağız

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 18 Mart 2024 Pazartesi - 17:43Güncelleme: 18 Mart 2024 Pazartesi - 17:43
Doğan: Yeni dönemde kreşlerin sayısını artıracağız

Merkezefendi Belediyesinin CHP’li Başkanı ve Başkan Adayı Şeniz Doğan, yeni dönemde kreş sayılarının artıracaklarını dile getirdi.

Eğitimde fırsat eşitliği sağlamak için ilçede kreşleri hizmete açan Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, yeni dönemde birçok bölgeye hitap edecek kreşleri inşa edeceklerini söyledi.

Sevindik ve Muratdede Mahallesi’ne kazandırılan kreşler ile miniklerin kaliteli eğitim alması, kadınların iş hayatına katılımının kolaylaşması ve ailelerin bütçelerine katkı sağlandığını belirten Doğan “İlçenin farklı bölgelerine yapılacak olan kreşler, çalışan ebeveynlerin çocuklarını güvenli bir şekilde bırakabilecekleri bir ortam sunacak. Uzman personel tarafından verilecek olan dersler ile çocuklar, eğitici ve eğlenceli vakit geçirme imkanı bulacak” dedi.

Bu anlayış ile çalışmalarına devam edeceklerini belirten Doğan, “Bizim gözde projemiz kreşlerimiz. Merkezefendimize kreşler açtık. Attığımız bu yeni adımlarıla ilçemizdeki ailelere daha fazla destek sağlayarak onların günlük yaşamlarını kolaylaştıracak ve çocuklarımızın sağlıklı bir şekilde büyümelerine katkı sağlayacağız. Merkezefendi'de eğitimde fırsat eşitliği olacak ve kadınlar işsiz kalmayacak. Bu bilinçle ilçemizde yeni kreşler açmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.