Doğan: Üreten bir belediye olma yolunda ilerliyoruz – D20Haber
10.12.2023, Pazar
8 °C / 15 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. MERKEZEFENDİ
  8. /
  9. Doğan: Üreten bir belediye olma yolunda...

Doğan: Üreten bir belediye olma yolunda ilerliyoruz

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 31 Aralık 2021 Cuma - 12:44Güncelleme: 31 Aralık 2021 Cuma - 12:45
Doğan: Üreten bir belediye olma yolunda ilerliyoruz

Merkezefendi Belediyesi tarafından hizmete alınan Pet Kafe ve Mama Üretim Tesisi’nin bir yılı doldururken, Başkan Şeniz Doğan, düzenlenen istişare toplantısında hayvanseverler ile buluştu. Doğan, “Her can bizim için çok değerli ve kıymetli. Üreten bir belediye olma yolunda ilerliyoruz” dedi.

Pet Kafe ve Mama Üretim Tesisi’nde gerçekleştirilen ‘1.Yıl İstişare Toplantısı’na Başkan Şeniz Doğan ve hayvansever gönüllüler katıldı. Tesisin örnek olduğunu ifade eden Doğan, “Sizlerle birlikte bir ilki gerçekleştirip can dostlarımız için, özellikle sokak canlıları için bir mama üretim tesisi açtık. Sizlerden gelen istekler, dezavantajlı hemşehrilerimizden gelen isteklerle birlikte özellikle sokak canlıları için projeler gerçekleştirdik. Pandemi dönemindeki kısıtlamalarda dışarı çıkamadığımız zamanlarda Bülent Bey ve diğer derneklerimizle birlikte elde ettiğimiz mamaları can dostlarımıza ulaştırdık ” dedi.

“HER CAN BİZİM İÇİN KIYMETLİ”

Tesise gönüllülerin yoğun ilgi göstermesinden dolayı mutlu olduğunu belirten Başkan Doğan, “Merkezefendi’de yaşayan her canlıya hizmet etmek istiyoruz. Her can bizim için çok değerli ve kıymetli. Üreten bir belediye olma yolunda ilerliyoruz” diye konuştu. Park ve bahçelerde ihtiyaç duyulan kompost gübrenin bir kısmını da tesisten karşıladıklarını söyleyen Doğan, şunları söyledi:

Haberin DevamıReklam
“Böylelikle hem tasarruf etmiş oluyoruz hem de örnek oluyoruz. Burası sadece üretim tesisi değil, sizlerin toplantılarınızı yapabileceğiniz de bir yer. Özellikle kedi ve köpek için yuvalar tasarlıyoruz. Elimizde çok yoğun talepler var. Bu da bizi çok sevindiriyor. Ürettiğimiz mamaları evlere kadar götürüyoruz. Pandemiyle birlikte doğanın, suyun, güneşin, hayvanların kıymetini ve önemini anladık. Çok fazla hayvan sahiplenen, bakmak isteyen, onlarla birlikte hayatını devam ettirmek isteyen özellikle çocuklarla ve hemşehrilerimizle karşılaştım. Derneklerimize, sivil toplum kuruluşlarımıza ve gönüllülerimize katkılarından dolayı çok teşekkür ediyorum.”

Toplantıda tesisin bir yıllık faaliyetleri değerlendirilirken, gönüllüler tesisin farkındalık yaratmasından ve hayata geçirilen çalışmalardan dolayı duydukları memnuniyeti dile getirdi.