Doğan: Merkez Çarşısı ile girişimci kadınlarımız ve esnafımızı dijital dünyaya taşıyoruz – D20Haber
05.03.2024, Salı
6 °C / 18 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. MERKEZEFENDİ
  8. /
  9. Doğan: Merkez Çarşısı ile girişimci kadınlarımız...

Doğan: Merkez Çarşısı ile girişimci kadınlarımız ve esnafımızı dijital dünyaya taşıyoruz

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 21 Aralık 2023 Perşembe - 12:52Güncelleme: 21 Aralık 2023 Perşembe - 12:53
Doğan: Merkez Çarşısı ile girişimci kadınlarımız ve esnafımızı dijital dünyaya taşıyoruz

Merkezefendi Belediyesi ve Good4Trust iş birliğinde hayata geçirilen Merkez Çarşısı’nın yerel ekonomiyi canlandırdığını dile getiren Başkan Şeniz Doğan, “Merkez Çarşısı uygulaması ile girişimci kadın ve esnaflarımızı dijital dünyaya taşıyoruz” dedi.

Girişimci kadınların ve esnafa desstek çalışmaları kapsamında Merkezefendi Belediyesi ve Good4Trust iş birliğinde hayata geçirilen ‘Merkez Çarşısı’nda, kadınların çalışma hayatına katılması, iş yaşamlarında daha aktif rol alması ve esnafın dijital dünyaya ayak uydurmalarının sağlandığı belirtildi.

Başvuruların devam ettiği ‘Merkez Çarşısı’nda satışlar aktif olarak gerçekleştirildiği, üreticilere, ‘E-Ticaret’ sitesi üzerinden nasıl satış yapabilecekleri, ürün pazarlama, sosyal medyanın etkin kullanılması, tasarım ve fotoğraf çekimi konusunda da online ve yüz yüze toplantılar ve dersler verildiği kaydedildi.

“ÜRETİCİLERİMİZE HER TÜRLÜ DESTEĞİ SAĞLIYORUZ”

Girişimci kadınların hayallerini birer birer gerçekleştirdiklerini söyleyen Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, şu ifadeleri kullandı:

“Yerel ekonomiye, esnafa, kadın üreticilere ve girişimcilerimize her zaman destek olmayı sürdürüyoruz. 8 Kasım 2022’de E-Ticaret sitemiz Merkez Çarşısı ile kadınlarımızın dijital dünyaya olan yollarını açtık. Üreticilerimiz bu E-Ticaret sitemizde ürünlerini kolaylıkla satabiliyor. Birbirinden farklı birçok ürünün yer aldığı Merkez Çarşısı’ndaki üreticilerimize her türlü desteği sağlamaya devam ediyoruz. Bu projemizi hayata geçirdiğimiz için son derece mutluyuz. Merkez Çarşısı’na üye olan her bir girişimci kadınımıza ve esnaflarımıza teşekkür ediyor, bol kazançlar diliyorum.”