Doğan: Gazetecilik mesleğini özgürce yapabilmeniz için yanınızdayız – D20Haber
04.10.2023, Çarşamba
16 °C / 30 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. MERKEZEFENDİ
  8. /
  9. Doğan: Gazetecilik mesleğini özgürce yapabilmeniz için...

Doğan: Gazetecilik mesleğini özgürce yapabilmeniz için yanınızdayız

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 25 Temmuz 2023 Salı - 16:08Güncelleme: 25 Temmuz 2023 Salı - 16:09
Doğan: Gazetecilik mesleğini özgürce yapabilmeniz için yanınızdayız

24 Temmuz Basın Özgürlüğü için Mücadele Günü’nde gazetecilerle bir araya gelen Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “Mesleğinizi özgürce yapabilmeniz için her zaman yanınızdayız” dedi.

Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, Bereketler Toplantı ve Sergi Salonu’nda düzenlenen programda basın mensupları ve aileleri ile bir araya geldi. Gerçekleştirilen etkinliğe Denizli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Osman Nuri Boyacı ile yönetim kurulu üyeleri, Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Coşkun ve il genelinde görevlerini sürdüren gazeteciler katıldı.

Gazetecilerin daha özgür ve demokratik bir şekilde icra edebileceği güzel günler dilediğini belirten Doğan, “Doğru haberi ve doğru bilgiyi halka taşıyan gazetecilerimiz bizim için çok değerli. Gazeteci arkadaşlarımız toplumla devlet arasında bir köprü vazifesi görüyor” dedi.

Merkezefendi Belediyesi olarak projelerini basın emekçileri aracılığıyla yaptıklarını kaydeden Doğan, “Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ‘Basın toplumun sesidir’ derken çok doğru bir cümle kullanmış. Çünkü; sizlerin toplumsal, kültürel ve sosyal olaylara bakış açınız. Yaptığınız haberlere topluma yön verişiniz. Özlük haklarınızdaki sıkıntıları da biliyoruz. Siz basın emekçilerinin sonuna kadar Merkezefendi Belediyesi olarak yanınızda olduğumuzu belirtmek isterim. Toplumsal bir olayda doğruyu ortaya çıkarmanın çok önemli ve kıymetli olduğunu biliyoruz. Düşündüğünüzü yazabilmeniz için her zaman yanınızdayız” ifadelerini kullandı.