21.04.2021, Çarşamba
9 °C / 24 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. MERKEZEFENDİ
  8. /
  9. Doğan: Esnafa can suyu olan İyilik...

Doğan: Esnafa can suyu olan İyilik Hareketi bu yıl da yapılacak

Haber Merkezi - 27 Şubat 2021 Cumartesi - 11:20 Doğan: Esnafa can suyu olan İyilik Hareketi bu yıl da yapılacak

Merkezefendi Belediyesi’nin ‘İyilik Hareketi’ Merkezefendi El Ele kampanyasının esnafa nasıl can suyu olduğu ve bu yıl da yapılacağı belirtildi.

A- A+

Sosyal Belediyecilik adına önemli projelerden biri olan ‘Merkezefendi El Ele Kampanyası’ geçtiğimiz ramazan ayında hayata geçirilmişti. Proje ile Merkezefendi Belediyesi iftar yemeklerini hayırsever vatandaşların desteğiyle Merkezefendili esnaftan alarak halka dağıtılırken, pandeminin ilk günlerinde ve Ramazan ayında işleri bozulan yiyecek sektörü esnafına can suyu olmuştu.

Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, coronavirüs önlemleri nedeniyle, zor günler geçiren esnafı ziyaretlerini sürdürdü. Bu kapsamda Demirciler Caddesi’nde hizmet veren esnafı ziyaret eden Doğan’a, eşiyle birlikte lokanta işleten Serhat Güngül, ‘Merkezefendi El Ele’ iyilik hareketi sayesinde işletmenin nasıl ayakta kaldığını anlattı.ç

“İYİLİK HAREKETİ KÜÇÜK ESNAFA ÇOK BÜYÜK FAYDA SAĞLADI”

Konuşmasında zaman zaman duygusallaşan Güngül, “Bu iş yeri ayaktaysa sizin sayenizde ayaktadır. Ramazan ayında yapılan iyilik hareketi kapsamında desteklerden yararlandık. İhtiyaç sahiplerine yemek götürdük. Bu sayede işletmemiz ayakta duruyor. Hem virüs vardı hem işler durgundu. İyilik hareketi bizim gibi küçük işletmelere çok büyük fayda sağladı. Şu an ağlamamak için kendimi zor tutuyorum. Duygularımıza hakim olmaya çalışıyoruz. İyilik hareketinin bize sağladığı fayda ile işlerimiz düzeldi, borçlarımızı ödeyebildik ve işletmemizdeki motorumuzu yeniledik. Bu motorun yarısı sizindir başkanım, çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

“ZOR GÜNLERİ BİRLİKTE AŞACAĞIZ”

Merkezefendi Belediyesi’nin kapılarının her zaman açık olduğunu belirten Doğan, “Birbirimizle dayanışmaya çalışıyoruz. Bu Ramazan ayında da yine iyilik hareketimizi yapacağız. Bu iyilik hareketimiz esnafımız için iyi oluyor ve esnafımıza, sizlere can suyu oldu. Bu zor günleri hep birlikte, dayanışmayla aşacağız. Bir sıkıntınız olduğunda kapımız her zaman açık” ifadelerini kullandı.