08.02.2023, Çarşamba
-3 °C / 5 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. MERKEZEFENDİ
  8. /
  9. Merkezefendi Aile Rehberlik Merkezi’nden 2 bin...

Merkezefendi Aile Rehberlik Merkezi’nden 2 bin 385 kişi faydalandı

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 26 Aralık 2022 Pazartesi - 17:25Güncelleme: 26 Aralık 2022 Pazartesi - 17:25
Merkezefendi Aile Rehberlik Merkezi’nden 2 bin 385 kişi faydalandı

Merkezefendi Belediyesi tarafından hayata geçirilen Aile Rehberlik Merkezi’nden bugüne kadar 2 bin 385 kişinin yararlandığı bildirildi.

Merkezefendi Belediyesince ilçede ikamet edenlere hukuki, psikolojik ve sağlıklı beslenme konularında destek vermesi amacıyla hayata geçirilen Aile Rehberlik Merkezi hizmetlerini sürdürüyor. Ücretsiz hizmet veren merkezden bugüne kadar 2 bin 385 kişiye destek olunduğu belirtildi.

Kişilerin toplumsal hayata katılımını artırma, yaşadıkları bireysel ve çevresel sorunlarla başa çıkma becerileri kazandırma amacıyla Psikolojik Destek Hizmeti Sırakapılar, Gümüşçay, Alparslan, Şemikler, Merkezefendi, Akkonak, Servergazi, Sevindik ve Sümer mahallelerinde 223 kişiye hizmet vermeyi sürdürüyor.

Diyetisyen ve beslenme danışmanlığı hizmetinde ise yılın ilk 7 ayında 803 kişinin faydalandığı açıklanırken, bu süreçte ağırlık kontrolü, hastalıklara yönelik beslenme tedavisi, kullanılan ilaçlara yönelik beslenme tedavisi, gebelerde sağlıklı beslenme, bebeklerde ek besine geçişte sağlıklı beslenme, çocuklarda, yetişkinlerde ve yaşlılarda sağlıklı beslenme konularında destek sağlandığı kaydedildi.

Haberin DevamıReklam

Aile Rehberlik Merkezi’nden yararlanmak isteyen kişilerin http://merkezefendi.bel.tr/aile-rehberlik-merkezi/ adresinden veya 444 8 662 numaralı çağrı merkezinden kayıt oluşturarak randevu alabileceği ifade edildi.

Sosyal belediyecilik anlayışı ile çalışmalarına devam ettiklerini belirten Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “Özellikle kadınlarımızın ve çocuklarımızın sağlıklı ve huzurlu bir hayat sürmeleri için vermiş olduğumuz hizmete vatandaşlarımız yoğun ilgi gösteriyor. Danışmanlık hizmetlerimiz ile her zaman vatandaşlarımızın yanında oluyoruz. Aile Rehberlik Merkezimizde vatandaşlarımızın sorunlarını alanında uzman ekiplerimiz tarafından doğru yönlendirerek çözüme kavuşturuyoruz. Merkezefendili vatandaşlarımıza her zaman her konuda destek olacağız” şeklinde konuştu.