Mama üretim makinelerinin satışından 10 milyon TL’nin üzerinde gelir hedefleniyor – D20Haber
19.05.2024, Pazar
18 °C / 33 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. MERKEZEFENDİ
  8. /
  9. Mama üretim makinelerinin satışından 10 milyon...

Mama üretim makinelerinin satışından 10 milyon TL’nin üzerinde gelir hedefleniyor

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 31 Mart 2023 Cuma - 13:49Güncelleme: 31 Mart 2023 Cuma - 13:49
Mama üretim makinelerinin satışından 10 milyon TL’nin üzerinde gelir hedefleniyor

Merkezefendi Belediyesince, Ar-Ge ve İnovasyon Merkezi’nde üretilen mama üretim makinelerinin satışından 2023 yılında 10 milyon TL'nin üzerinde gelir beklendiği belirtildi.

Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, sokak hayvanlarının beslenme ihtiyacını karşılayabilmek için geliştirilen mama üretim makinelerinin belediyelere satışının sürdüğü söyledi. Doğan, geçen yıl üretimi başlatılan makinelerin satışlarında 2023 yılında 10 milyon Türk Lirası’nın üzerinde gelir elde edilmesini ve belediye bütçesine katkı sağlanmasını beklediklerini ifade etti.

“ÜRETMEYE DEVAM EDECEĞİZ”

Sadece Merkezefendi ve Denizli için değil tüm Türkiye için de çalışıp ürettiklerini belirten Doğan şunları söyledi:

Haberin DevamıReklam
“Geçtiğimiz yıl, sokak hayvanlarının temiz gıdaya erişmesi için mama üretim makineleri ürettik. Ülkemizin dört bir yanındaki belediyelere bu makinelerin satışını gerçekleştirerek belediyemize ciddi bir gelir sağladık. 2023 yılında mama üretim makinelerimizin satışından 10 milyon Türk Lirası’nın üzerinde gelir elde ederek belediyemize katma değer sağlamayı hedefliyoruz. Üreten, ürettikçe kazanan, kazandıkça da ilçemize her alanda hizmet eden marka bir belediye olmanın gururunu yaşıyoruz. Tüm Türkiye’ için çalışmaya ve üretmeye devam edeceğiz.”

“ÇEVRE DOSTU MALZEMELER”

Makinelerin yapımında kullanılan, çevre dostu ve dayanıklı malzemeler de makinelerin kullanım süresini uzattığı belirtilirken, otellerden, restoranlardan, fabrikalardan, pastanelerden, fırınlardan ve evlerden alınan yemek fazlalıklarının makinelerde modern ileri işleme teknikleri ile mama haline getirildiği ifade edildi. Vakumlanarak paketlenen mamaların, günlük olarak sokak hayvanlarına ulaştırılmak üzere hem ekiplerce hem de gönüllülerce dağıtıldığı anımsatıldı.

Merkezefendi Belediyesi’nden mama üretim makinelerinin alımını gerçekleştiren belediyeler, üç ay gibi kısa bir süre içinde satın alma bedelini karşıladığı, sonraki süreçte de mama maliyetini ortadan kaldırdığına vurgu yapıldı.