28.11.2022, Pazartesi
6 °C / 13 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. MERKEZEFENDİ
  8. /
  9. Köy Enstitülerini’nin kuruluş yıl dönümüne özel...

Köy Enstitülerini’nin kuruluş yıl dönümüne özel etkinlik

Haber Merkezi - 12 Nisan 2022 Salı - 14:29 Köy Enstitülerini’nin kuruluş yıl dönümüne özel etkinlik

Merkezefendi Belediyesince, Köy Enstitülerini’nin kuruluşunun 82. yılı anısına Eğitim-İş, Yeni Kuşak Köy Enstitüleri Derneği, Türkiye Emekli Öğretmenler Derneği ve EĞİT-DER ile birlikte etkinlik düzenlenecek.

A- A+

Merkezefendi Kültür Merkezi’nde 17 Nisan Pazar günü saat 15.00’te düzenlenecek etkinlikte Yücel’in Çiçekleri isimli belgesel gösterimi ve Ayşe Gedizlioğlu’nun şefliğinde Mandos Mandolin isimli müzik dinletisi gerçekleştirilecek.

Haberin DevamıReklam

Tüm Merkezefendili ve Denizlilileri belgesel ve müzik dinletisine davet eden Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “Köy Enstitülerinin açılmasının en önemli nedeni, Cumhuriyetin dayandığı temellerin sosyoekonomik ve kültürel olarak geliştirilmesi amacıdır. Köy Enstitüleri Cumhuriyet’in en büyük hizmetlerinden biri olarak Türkiye’ye çok büyük değerler kazandırmıştır. Genç Cumhuriyetimizin büyük aydınlanma ve eğitim hamlesi Köy Enstitüleri’nin kuruluşunun 82. yılı anısına bir etkinlik gerçekleştireceğiz. Düzenleyeceğimiz belgesel gösterimi ve müzik dinletimize tüm hemşehrilerimi davet ediyorum” diye konuştu.