01.07.2022, Cuma
20 °C / 36 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. MERKEZEFENDİ
  8. /
  9. İhtiyaç sahiplerine ev eşyaları, Merkezefendili hayırseverlerden

İhtiyaç sahiplerine ev eşyaları, Merkezefendili hayırseverlerden

Haber Merkezi - 17 Eylül 2020 Perşembe - 16:29 İhtiyaç sahiplerine ev eşyaları, Merkezefendili hayırseverlerden

Merkezefendi Belediyesi bünyesindeki Merkez Eli, bağış yapmak isteyen vatandaşlardan kullanılabilir durumda olan beyaz eşya, mobilya ve elektronik eşyaları toplayarak ihtiyaç sahiplerine ulaştıracak.

A- A+

Merkezefendi Belediyesi, ‘Sosyal belediyecilik’ kapsamındaki çalışmalarına bir yenisini daha ekledi. Merkez Eli bünyesindeki ‘İyilik Hareketi’ çerçevesinde vatandaşların kullanmadığı ancak kullanılabilir durumda olan ihtiyaç fazlası beyaz eşya, mobilya ve elektronik eşyalar verilen adreslerden ekipler tarafından alınacak.  Pandemi kuralları doğrultusunda dezenfekte edilecek olan ürünler, sorasında ihtiyaç sahiplerine teslim edilecek. Evde kullanmadığı eşyaları bağışlamak isteyen hayırsever vatandaşların, https://www.merkezefendi.bel.tr/merkezeli adresinden veya 444 8 662 numaralı Çağrı Merkezi’nden kayıt oluşturması gerektiği belirtildi.

“KÖPRÜ VAZİFESİ GÖRÜYORUZ”

Haberin DevamıReklam

İlçede paylaşma ve dayanışma kültürünü büyüttüklerini söyleyen Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan,, “Merkezefendi Belediyesi olarak İyilik Hareketi kapsamındaki çalışmalarımıza devam ediyoruz. ‘Giysi Kumbarası’ çalışmamız ile kıyafet ve tekstil ürünlerini ihtiyaç sahibi hemşerilerimiz ile buluşturduktan sonra şimdi de ihtiyaç fazlası mobilya ve beyaz eşyaları ihtiyaç sahibi hemşerilerimize ulaştıracağız. Merkezefendi’de ikamet eden ailelerden alınan ihtiyaç fazlası ev eşyalarını, yine Merkezefendi’de ikamet eden ihtiyaç sahibi hemşerilerimize ulaştırarak paylaşma ve dayanışma kültürünü ilçemizde büyüterek devam ediyoruz. Özellikle Pandemi sürecinden olumsuz etkilenen, dijital olarak eğitim-öğretim gören ihtiyaç sahibi öğrencilerimize destek olunması noktasında televizyon, tablet ve bilgisayar gibi ürünlere öncelik vereceğiz. Merkezefendi Belediyesi olarak hayırseverlerimiz ile ihtiyaç sahibi hemşerilerimiz arasında köprü vazifesi görüyoruz. İyilik Hareketlerimiz her geçen gün büyüyerek devam edecek” diye konuştu.