29.11.2022, Salı
9 °C / 16 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. MERKEZEFENDİ
  8. /
  9. HES kodlu anahtarlığa yoğun ilgi

HES kodlu anahtarlığa yoğun ilgi

Haber Merkezi - 7 Nisan 2021 Çarşamba - 13:08 HES kodlu anahtarlığa yoğun ilgi

Merkezefendi Belediyesince, kısa bir süre önce dağıtımına başlanan HES kodlu anahtarlıklara vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gösterildiği belirtildi.

A- A+

Kamu hizmet binalarında, semt pazarlarında, berber, kuaför ve güzellik salonlarında, nikâh ve düğün salonlarında, kütüphanelerde, spor salonlarında ve birçok noktada HES kodunu görevlilere okutmak zorunda kalan vatandaşların işini kolaylaştıran ve yoğunlukların önüne geçmek için tasarlanan HES kodlu anahtarlıkların dağıtımına birkaç gün önce başlandı.

Anahtarlıkların Merkezefendi Belediyesi Ana Hizmet Binası karşısındaki Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü, Merkezefendi Kültür Merkezi, Merkez Kütüphane, Sümer ve Sevindik Kadın Çocuk Yaşam Merkezleri’nden alınabileceği bildirildi. Ayrıca, 9 Nisan Cuma gününden itibaren HES kodlu anahtarlıkların Gümüşçay, Merkezefendi, Akkonak Kadın Çocuk Yaşam Merkezleri, Şemikler Sosyal Tesisi ve Selçukbey Spor Eğitim Merkezi’nde de dağıtımına başlanacağı açıklandı.

“BÜYÜK KOLAYLIK”

HES kodlu anahtarlık almak için dağıtım noktalarına gelen vatandaşlar ise uygulamadan memnun olduklarını belirtti.

Musa Kaymakçı: Bu anahtarlık belediyemizin bizlere sağladığı büyük kolaylık. Bizler yaşlıyız ve bu kodu bulurken zorlanıyorduk. Uygulaman büyük kolaylık sağlayacak.

Recep Sevgi: HES kodlu anahtarlık güzel bir hizmet. Ben HES kodumu yazılı kağıttan, telefonumdan bulmaya çalışırken zaman kaybı oluyordu. Bu uygulama bizlere çok büyük kolaylık sağlayacak.

Haberin DevamıReklam

İhsan Metiner: Başkanımıza yapmış olduğu bu uygulamadan ötürü teşekkür ediyorum. Gittiğimiz herhangi bir resmi daire veya yerde hakiki bir kolaylığı olacak. Bizlere ve daha yaşlı insanlarımıza kolaylık sağlayacak.

Zeynep Erdoğan: Çok güzel bir düşünce. Zorluk yaşıyordum. HES kodunu telefonda bulmakta zorlanıyordum. İnternetim olmuyordu, kodu gösteremiyordum. Şu an çok güzel oldu, bundan dolayı çok memnunum.

“TEK AMACIMIZ HEMŞEHRİLERİMİZE HİZMET”

Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “Pek çok yerde zorunlu hale gelen HES koduna hemşehrilerimizin kolay ve pratik bir şekilde erişebilmesi için, başlatmış olduğumuz HES kodlu anahtarlıkların dağıtımına devam ediyoruz. Yapmış olduğumuz bu hizmetten dolayı hemşehrilerimizin duyduğu memnuniyet bizleri mutlu ediyor. Merkezefendi Belediyesi olarak her zaman hemşehrilerimizin işini kolaylaştırmaya, onların refahını yüksek tutmaya çalışacağız. Tek amacımız hemşehrilerimize hizmet” diye konuştu.