06.03.2021, Cumartesi
7 °C / 15 °C Denizli Hava Durumu

Gamateks-Osman Aydınlı Gündüz Bakımevi’nin temeli atıldı

Haber Merkezi - 12 Şubat 2021 Cuma - 17:25 Gamateks-Osman Aydınlı Gündüz Bakımevi’nin temeli atıldı

Merkezefendi Belediyesi, Sevindik Mahallesi’nden sonra Muratdede Mahallesi’ne de çocuk gündüz bakımevi kazandırıyor. Muratdede Mahallesi’nde yapımı başlanan ‘Gamateks-Osman Aydınlı Gündüz Bakımevi’nin temeli törenle atıldı.

A- A+

Temel atma törenine CHP Denizli Milletvekili Teoman Sancar, CHP Denizli İl Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu, CHP Merkezefendi İlçe Başkanı Ali Osman Horzum, CHP Pamukkale İlçe Başkanı Arda Arpacı, eski Denizli Belediyesi Başkanı Ali Marım, Babadağ Belediye Başkanı Ali Atlı, Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik, Honaz Belediye Başkanı Yüksel Kepenek, Serinhisar Belediye Başkanı Hüseyin Gemi, Merkezefendi Belediye Başkan Yardımcıları Fatma Atıcı Bakcan, Necdet Yılmaz ve Fatih Coşkun, hayırsever iş insanı Osman Aydınlı, meclis üyeleri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, temel atma törenindeki konuşmasında, özellikle eğitim ve sağlıkta fırsat eşitliği yaratmak için çalıştıklarını, ilçede kreş sayısının artacağını belirtti. “Bu yola çıkarken bir kadın olarak, bir anne olarak söz vermiştim” diyen Doğan, şöyle devam etti:

“İlçemizde özellikle eğitimde ve sağlıkta fırsat eşitliğini sağlamak ve kadın istihdamı artırmak için çalışacağız. Çocuklarımız emin ellerde, düzgün ve doğru eğitim alsın istedik. Şu an kreşlerin ücreti pahalı. Sizlerin durumlarını biliyoruz. Özel okula giden çocuklarımız her şeye sahipken, ekonomik ve sosyal durumu zayıf olan hemşehrilerimizin çocukları bu imkanlardan yararlanmıyordu. Sevindik Mahallemizden sonra Muratdede Mahallesi’nde Gamateks-Osman Aydınlı Gündüz Bakımevi’nin temelini atıyoruz. Bu mahallerimizi, bölgelerimizi ekip arkadaşlarımızla birlikte inceleyerek tespit ettik. Kreşlerimizin sayısını artırmaya devam edeceğiz. Kreşlerimiz belli standartlarda olacak. Liyakata dayalı sistem olacak. Kadınlarımız nefes alsın. Çocuklarınızı bu kreşe emanet edip istediğiniz şekilde çalışabileceksiniz.”

“PROJELERİMİZİ BİR BİR HAYATA GEÇİRİYORUZ”

İlçeye birçok proje kazandırdıklarını ve kazandırmaya devam edeceklerini kaydeden Doğan, 5 mahallede kadın çocuk yaşam merkezleri açtıklarını, çocuklar ile kadınların buralarda da eğitim alabilditlerini söyledi.

Mahallelerde kadınlar için spor merkezleri açtıklarını anımsatan Doğan, pandemiden dolayı ara verdikleri kursları yeniden başlatacaklarını, söz verdikleri projeleri hayata geçirmeye devam ettiklerini, 1200 Evler, Adalet ve Selçukbey Pazar yerlerini en kısa sürede hizmete sunacaklarını, Sümer Düğün ve Toplantı Salonu’nu yaz aylarında hizmete açacaklarını kaydetti.

Merkezefendi’ye tematik parklar kazandırdıklarını, Şemikler Doğal Yaşam Parkı’nı yazın açacaklarını, Alzheimer Merkezi’ni hizmete sunacaklarını sözlerine ekleyen Doğan, hayırsever iş insanı Osman Aydınlı’ya desteklerinden ve katkılarından dolayı çok çok teşekkür etti.

“BU PROJELER TOPLUM AÇISINDAN ÇOK ÖNEMLİ”

Hayırsever iş insanı Osman Aydınlı ise, temeli atılan gündüz bakım evinin hayırlı olmasını dileyerek, “İmkansızlıklar içinde büyüdük. Sonradan işlerimizle bir yerlere geldik, kazandık. Bu toplumdan para kazandık, bu topluma bir şeyler vermek istedik. Ne yapabilirim diye hep kendi kendime sordum. Kadına hizmet, kadın eğitimi ve kadın istihdamı kutsal bir görevdir. Pandemiden dolayı zor günler geçirdik. Kadın çalışanlarımızın aklı hem işte hem çocuğunda kalıyor. Bu noktada kreş kazandırmak istedik. 3 adet kreş yapmak istiyoruz ilkini burada yapıyoruz. Çocukları daha emin ellerde yetiştirmek için 3 değil 30 tane olması gerekiyor. Bu projeler Denizli için bir başlangıç olsun. Bir kız çocuğu yetiştirirseniz bir aileyi, bir erkeği yetiştirirseniz bir bireyi kurtarırsınız. Bundan sonraki işim kadın eğitimi ve kadın istihdamı olacak” diye konuştu.

“GÜNDÜZ BAKIMEVİ MERKEZEFENDİ’YE HAYIRLI OLSUN”

CHP İl Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu da “Geleceğe güvenle bakabilmemiz için kadının her zaman hayatta aktif rol alması ve kendisini güvende hissetmesi gerekiyor. Derman belediyecilik anlamında belediyelerimiz çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor. Hep beraber, el birliği ile kadının toplumdaki yerini arttıracak projeleri hayata geçirmeye söz veriyoruz. Tesisimizin Merkezefendi’ye hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

“EMEĞİ GEÇEN HERKESE ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM”

CHP Milletvekili Teoman Sancar ise, “Merkezefendi Belediye Başkanımız ve ekip arkadaşları 24 saat hiç durmadan çalışıyor. Osman Aydınlı’ya katkılarından dolayı teşekkür ediyorum. Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan hem bir anne olarak hem bir kadın belediye başkanı olarak Merkezefendi’ye hizmet etmek için büyük heyecan duyuyor. Sosyal belediyecilik anlayışı ile sokak sokak, mahalle mahalle hemşehrileri ile buluşuyor, dertlerini dinliyor. Bu kreşte, çocuklarımız güzel işler yapan bireyler olacak. Huzurlu anne huzurlu toplum demektir. Bu noktada bu projenin buraya kazandırılmasında emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan ve protokol üyeleri Gamateks-Osman Aydınlı Gündüz Bakımevi’nin temelini butona basarak attı.

PROJE DETAYLARI

Gamateks Osman Aydınlı Gündüz Bakımevi, 799 metrekarelik alandan oluşuyor. Bodrum, zemin ve 1. kat olmak üzere 3 katın bulunduğu yapıda 4 adet sınıf, uyku odası, rehberlik ve revir odası, etkinlik alanı, açık oyun alanı, spor-sanat odası, öğretmenler odası, yemekhane ve mutfak bulunacak. Gündüz bakımevinde çocukların oynayabileceği geniş bir bahçe de yer alacak.