08.12.2022, Perşembe
6 °C / 15 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. MERKEZEFENDİ
  8. /
  9. El Emeği ve Girişimci Kadınlar Festivali...

El Emeği ve Girişimci Kadınlar Festivali başladı

Haber Merkezi - 17 Haziran 2022 Cuma - 15:17 El Emeği ve Girişimci Kadınlar Festivali başladı

Merkezefendi Belediyesince bu yıl ikincisi düzenlenen El Emeği ve Girişimci Kadınlar Festivali başladı. Kadınların el emeklerini satışa sunduğu festivalde, çeşitli etkinliklere de yer verilecek.

A- A+

Merkezefendi Belediyesi El Emeği ve Girişimci Kadınlar Festivali başladı. Merkezefendi Kültür Merkezi’ndeki açılış törenine Merkezefendi Kaymakamı Adem Uslu’nun eşi Betül Uslu, Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, Merkezefendi Belediye Başkan Yardımcıları Fatma Atıcı Bakcan ve Fatih Coşkun, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, meclis üyeleri, birim müdürleri ile üretici ve girişimci kadınlar katıldı.

Törende konuşan Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, üreten bir belediye olduklarını, aynı zamanda üreticiye de destek sağladıklarını belirterek, “Geleneksel hale getirmeye çalıştığımız El Emeği ve Girişimci Kadınlar Festivalimizi ikinci kez gerçekleştiriyoruz. Çok mutlu ve heyecanlıyız. Geçen yıl ilk kez düzenlediğimiz festival o kadar güzeldi ki hem kadın girişimci sayımız arttı hem de talep çok fazla oldu. Kadınlarımız için bu festivali yapmak bizim için adeta zorunlu oldu” dedi.

 

“MERKEZEFENDİ’DE KADINLARA POZİTİF AYRIMCILIK”

Her alanda özgür olması gereken kadınlara Merkezefendi’de kadınlara pozitif ayrımcılık sağladıklarını söyleyen Doğan, “Hem kadın girişimciler hem de el emeğiyle çalışıp evde üreten kadınlarımızın birçok çeşitte ürünleri var. Kadınlarımız için burada fırsat yaratmaya çalışıyoruz. Merkezefendili kadınlara pozitif ayrımcılığımız var. Çünkü kadın mutlu olursa, kadın özgür olursa ailede o refah oluşur, çocuklarımız ona göre yetişir. Bu anlamda kadının önemini, değerini ve her anlamdaki konumunu Merkezefendi Belediyesi olarak en üst seviyeye taşımaya çalışıyoruz. Zaten Merkezefendili kadınlar buna hazır. Buraya gelen, bu işe katılım sağlayan, emek veren, yaşı kaç olursa olsun, ekonomik durumu ne olursa olsun üretmeye devam eden kadınları canı gönülden destekliyoruz” diye konuştu..

“STANTLARDA ÇOK FARKLI ÜRÜNLER VAR”

Haberin DevamıReklam

Festival kapsamında söyleşi ve konser gibi etkinliklerin de olacağını belirten Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “Gerçekleştirdiğimiz festivalimizde bir nebze olsa ekonomik olarak sizi rahatlatmak istiyoruz. Sizlerin evinden çıkıp buraya gelmesi, sevdiklerinizle birlikte burada güzel vakit geçirmenizi isteriz. Stantlarımızda çok farklı ürünler sizleri bekliyor. Gezmenizi ve dolaşmanızı tavsiye ediyorum. Burada emek veren kadınlarımıza çok teşekkür ediyorum. Festivalimiz hayırlı olsun, bütün kadınlarımıza umut olsun” ifadelerini kullandı.

FESTİVALDE BUGÜN

Festivalda bugün, saat 18.30’da Arslanköy Kadınlar Tiyatro Topluluğunu kuran ve New York Avrasya Film Festivali’nde ‘Sinemada En İyi Avrasyalı Kadın Sanatçı’ ödülü olmak üzere birçok ödül kazanan Ümmiye Koçak söyleşi gerçekleştirecek. Ardından saat 20.30’da Merkezefendi Belediye Orkestrası sahne alacak.

HAFTA SONU DA RENKLİ GEÇECEK

18 Haziran Cumartesi günü saat 18.30’da ekranların ve sahnelerin başarılı kadınlarından Ceyda Düvenci; 19 Haziran Pazar Günü saat 16.00’da yazar Nilgün Bodur, 18.00’de ise insan ilişkilerine getirdiği farklı yaklaşımlarla tanınan Aşkım Kapışmak, Merkezefendi Kültür Merkezi’nde sevenleriyle buluşacak.