Doğan’dan Şemikler Doğal Yaşam Parkı’na davet – D20Haber
04.10.2023, Çarşamba
16 °C / 30 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. MERKEZEFENDİ
  8. /
  9. Doğan’dan Şemikler Doğal Yaşam Parkı’na davet

Doğan’dan Şemikler Doğal Yaşam Parkı’na davet

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 15 Eylül 2023 Cuma - 15:59Güncelleme: 15 Eylül 2023 Cuma - 15:59
Doğan’dan Şemikler Doğal Yaşam Parkı’na davet

Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, Şemikler Doğal Yaşam Parkı’nın ilgi gördüğünü belirterek, “Parkımız,yaz güneşi hala üzerimizdeyken hemşehrilerimizi bekliyor” diyerek vtandaşları davet etti.

Şemikler Vadisi, Merkezefendi Belediyesi tarafından yapılan düzenlemelerle, canlıların doğal yaşam alanları korunarak bir doğal yaşam parkına dönüştürülmüştü.

İçerisinde ağaç evler, oturulacak çardaklar, gemi temalı ahşap oyun alanı, spor aletlerinin bulunduğu üç adet doğayla uyumlu ahşap oyun alanı, macera parkuru, üç adet orman evi, su değirmeni, dere üstünde beş adet köprü, şelale ve yürüyüş yolu bulunan park ile vatandaşların şehir stresinden ve gürültüsünden uzak, doğayla iç içe olmasının sağlandığı ifade edildi.

Merkezefendi’yi daha yaşanabilir daha güzel bir hale getirmek için özveriyle çalıştıklarını belirten Başkan Şeniz Doğan, “Açıldığı ilk günden bu yana Şemikler Doğal Yaşam Parkımızda hemşehrilerimiz keyifli ve huzurlu vakit geçiriyor. Yediden yetmişe herkesin büyük ilgi gösterdiği parkımız, yaz güneşi hala üzerimizdeyken hemşehrilerimizi bekliyor” diye konuştu.