10.08.2022, Çarşamba
23 °C / 33 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. MERKEZEFENDİ
  8. /
  9. Doğan: Halk Süt projesiyle yerli üreticiye...

Doğan: Halk Süt projesiyle yerli üreticiye aylık 300 bin TL destek oluyoruz

Haber Merkezi - 22 Temmuz 2022 Cuma - 16:23 Doğan: Halk Süt projesiyle yerli üreticiye aylık 300 bin TL destek oluyoruz

Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, Halk Süt ile her ay yerli üreticiye ortalama 300 bin TL destekte bulunduklarını, 2 ile 5 yaş arasındaki ihtiyaç sahibi her dört çocuktan üçüne de doğal süt ulaştırdıklarını belirtti.

A- A+

Çocukları sağlıklı ve güvenli sütle buluşturmak amacıyla ‘Halk Süt’ projesi başlatan Merkezefendi Belediyesi çalışmalarını sürdürüyor. Hayvancılığın yoğun olarak yapıldığı Salihağa Mahallesi hariç, Merkezefendi sınırları içerisindeki 49 mahallenin tamamında süt dağıtımının ekipler tarafından gerçekleştirildiği bildirildi.

Sütün alındığı yerli üreticiye de ortalama aylık 300 bin TL destek sağlandığını dile getiren Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, Türkiye genelinde nüfusa oranla çocuklara en çok süt desteğinde bulunan ikinci belediye olma özelliğini de sürdürdüklerini kaydetti. Doğan, “Halk Süt’ün varlığı çok kıymetli. Sütün toptan ve perakende fiyatının had safhaya ulaştığı ve ekonomik olarak zor bir dönemden geçtiğimiz bu günlerde; ücretsiz olarak dağıttığımız Halk Süt sayesinde ailelerimizin ekonomilerine bir nebze destek olmaya çalışıyoruz. Bu anlamda Halk Süt projemiz çocuklarımızın olduğu kadar anne babalarının da yüzlerini güldürüyor” ifadelerini kullandı.

Haberin DevamıReklam

Vtandaşların projeden memnun olduğunu aktaran Doğan, “İlçemizdeki her dört çocuktan üçü Halk Süt içiyor. Bir yandan aileleri, çocukları mutlu ederken bir yandan da yerli üreticimize destek oluyoruz. Halk Sütü çok beğenen ve çocukları için kapılarına kadar gelen süt dağıtımından memnun kalan hemşehrilerimizden olumlu geri dönüşler alıyoruz. Bu da bizim ne kadar doğru bir iş yaptığımızı gösteriyor ve mutlu oluyoruz. Merkezefendili hemşehrilerimiz ve geleceğimiz olan çocuklarımız için çalışmaya tüm gücümüzle devam edeceğiz. Biz, çocuklarımıza imkânlar sağlamayı, ailelerimizin sıkıntı çektikleri ortamda onların yanında olmayı ve onları desteklemeyi sürdüreceğiz. Hemşehrilerimizin bu anlamda gönülleri rahat olsun” diye konuştu.