20.09.2021, Pazartesi
20 °C / 36 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. MERKEZEFENDİ
  8. /
  9. Denizlili sanatçıların ve zanaatkârların hayatı belgesel...

Denizlili sanatçıların ve zanaatkârların hayatı belgesel oldu

Haber Merkezi - 1 Eylül 2021 Çarşamba - 17:31 Denizlili sanatçıların ve zanaatkârların hayatı belgesel oldu

Merkezefendi Belediyesi tarafından, Denizli'de yaşayan el sanatları ve güzel sanatlar ile uğraşan sanatçıların öykülerinin anlatıldığı “Zamansız Eller” belgeseli çekildi. Belgesel, 2 Eylül Perşembe günü saat 20.30’da Merkezefendi Kültür Merkezi’nde gösterim yapacak.

A- A+

Belgeselde, bakır rölyef sanatçısı Şefik Demirel, fotoğraf sanatçısı Mehmet Çakır, ressam Yılmaz Kahraman, şair Kemal Gürcan, keman yapım sanatçısı Aşkın Palamutçu, avukat-yazar Atilla Sezener, karikatürist Mehmet Selçuk, mozaik sanatçısı İsmail Aytaç, metal sanatçısı Turan Çetin, pırlanta tasarım sanatçısı Süha Güler ve ressam Celal Günaydın’ın hayat hikâyeleri yer aldı.

Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, hayatını sanatına adamış sanatçılardan iz bırakmak adına “Zamansız Eller” belgeselinin çekildiğini söyleyerek, Denizlilileri belgeselin gösterim etkinliğine davet etti. Doğan, bu çalışmayla ilgili şu açıklamayı yaptı:

Haberin DevamıReklam

“Merkezefendi Belediyesi olarak kültüre ve sanata büyük önem veriyoruz. Bu alanda birçok çalışma ve etkinlik gerçekleştiriyoruz. Bu faaliyetlerimize bir yenisini daha ekledik. Denizlimizde alanlarında isim yapmış 11 sanatçı ve zanaatkârımızın belgeselini çektik. Sanatçılarımızın hikayelerini, yaşadıklarını gelecek nesillere aktarabilmek ve iz bırakabilmek adına Zamansız Eller belgeselimizi çektik. 2 Eylül Perşembe günü saat 20.30’da Merkezefendi Kültür Merkezi’nde yayınlanacak olan belgeselimizi izlemeye tüm sanatsever hemşehrilerimi davet ediyorum.”