21.05.2022, Cumartesi
12 °C / 28 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. MERKEZEFENDİ
  8. /
  9. Denizlili kadınlar futbolla “şiddete hayır” dedi

Denizlili kadınlar futbolla “şiddete hayır” dedi

Haber Merkezi - 8 Mart 2020 Pazar - 14:55 Denizlili kadınlar futbolla “şiddete hayır” dedi

Merkezefendi Belediyesi ile Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği Denizli Şubesi iş birliğinde düzenlenen etkinlikte, futbol ile “şiddete hayır” mesajı verildi.

A- A+

Merkezefendi Belediyesi ile Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği Denizli Şubesi tarafından düzenlenen ve 2 Mart’ta başlayan “11. Geleneksel Annem Futbol Oynuyor Dünya Kadınlar Günü Etkinliği” ödül töreni ile sona erdi. Selçukbey Spor Eğitim Merkezi’ndeki turnuvaya 10 takım katıldı.

Turnuvada Merkezefendi Belediyesi ile Denizli Gazeteciler Cemiyeti gösteri maçında karşı karşıya geldi. İki takım sahaya ‘Kadına Şiddete Hayır’ pankartı ile çıktı. Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan ilk yarı 20 numaralı forma ile Merkezefendi Belediyesi’nde, ikinci yarı ise 23 numaralı forma ile Denizli Gazeteciler Cemiyeti’nde ter döktü.

Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, ödül törenindeki konuşmasında “Öncelikle şehitlerimize Allah’tan rahmet, annelerine de başsağlığı diliyorum. Bugün 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü… Bu günün bir sembol olduğunu düşünüyorum. 8 Mart, kadının sosyalleşmesinde, özgürleşmesinde, erkek ile eşit şartlarda çalışmasında verdiği mücadelenin bir simgesidir. Biz her alanda bu mücadelemizi veriyoruz. Dünyada ve ülkemizde teknoloji ve bilim ilerlerken maalesef kadına karşı şiddet bir türlü engellenemiyor. Kadın en çok şiddeti sevdiklerinden görüyor. Bunun sebebi 17 yıldır cezaların caydırıcılığının olmaması ve verilen imtiyazlar. Eğer siz, kadının gülüşüne, giyinişine, kaç çocuk doğuracağına, çalışıp çalışamayacağına yorum yaparsanız kadını toplumda itibarsızlaştırırsınız. Bu yüzden erkek de kadına karşı şiddet kullanmayı hak görür. Yeni dönemde Merkezefendi Belediyesi olarak, kadınlar önceliğimiz olacak” dedi.

Törene Gençlik ve Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu, Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği Denizli Şubesi Başkanı Bülent Fil ve çok sayıda sporsever katıldı.