27.10.2021, Çarşamba
9 °C / 23 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. MERKEZEFENDİ
  8. /
  9. Ailelerden Merkezefendi Belediyesine Alzheimer Merkezi teşekkürü

Ailelerden Merkezefendi Belediyesine Alzheimer Merkezi teşekkürü

Haber Merkezi - 1 Ekim 2021 Cuma - 11:46 Ailelerden Merkezefendi Belediyesine Alzheimer Merkezi teşekkürü

Merkezefendi Belediyesinin sosyal projelerinden biri olan Alzheimer Yaşam Merkezi, faaliyetlerine devam ediyor. Alzheimer Yaşam Merkezine gelenler; zihinsel, fiziksel, müzik ve resim gibi sanatsal birçok aktiviteye katılarak, rahatsızlığın etkilerini azaltmak için çabalıyor.

A- A+

Kentteki tek Alzheimer Yaşam Merkezi olarak hizmet veren birim, ailelerinde alzheimer hastası bulunanları da rahatlattı. Büyüklerinin sosyal yaşama katılmasından mutlu olan aileler, hizmet için Merkezefendi Belediyesine teşekkür etti. Görüşlerini dile getirenler de şöyle konuştu:

“BÖYLE BİR ORTAM YARATILDIĞI İÇİN ÇOK MUTLUYUM”

Meryem Dirik: Belediye Başkanımıza yaptığı bu hizmetten dolayı çok teşekkür ederim. Annem için çok güzel bir etkinlik oldu. Bizim için bir nefes alma oldu. Böyle bir ortam yaratıldığı için çok mutluyum.

“BÜYÜKLERİMİZ ÇOK GÜZEL ŞEYLER HİSSEDİYORLAR”

Metin Yılmaz Ay: Çok mutluyuz. Türkiye’de böyle merkezin olduğunu duymamıştık. Böyle bir merkezi, Merkezefendi Belediyesi’nin açması çok güzel. Vakit geçirmeleri için, onlara bakıldığı için çok güzel şeyler hissediyorlar.

“BU MERKEZ BİZİM NEFES ALMAMIZ DEMEK”

Sevtap Oğuz: Geçen yıl evde bakımdan aldığımız psikolog desteğiyle başlamıştık. Psikoloğumuzun önermesiyle birlikte Alzheimer Yaşam Merkezi’ne başladık. Haftada iki gün yaşlılarımızın buraya gelmesi bizlerin de nefes alması demek.

Haberin DevamıReklam

“İNSANA DEĞER VEREN ÖRNEK BİR ÇALIŞMA”

Ayhan Bereketli: Başarılı bir çalışma. İyi düşünülmüş, iyi tasarlanmış, insana değer veren, yaşlıya değer veren, büyüklerimize değer veren bir anlayış ile örnek bir çalışma. Emeği geçen herkesi tebrik ediyorum. Yaşlılarımız böylece toplumda daha farkında olarak buradaki etkinliklerden sonra aileyle, çevreyle ilişkilerini daha iyi geliştirebileceklerini umuyorum. Burası da bu yükü hafifletmeyi amaçlayan bir çalışma.

DOĞAN, YAŞLILAR GÜNÜNÜ KUTLADI

Öte yandan, Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan da Dünya Yaşlılar Günü açıklamasında, “Kültürümüzün ve değerlerimizin yarınlara taşınmasını sağlayan en değerli varlıklarımız olan büyüklerimizin Dünya Yaşlılar Günü’nü kutluyor, huzurlu, sağlıklı ve uzun ömürler diliyorum. Başımızın tacı büyüklerimizin bir gün değil, her gün mutlu olması için çalışmaya devam ediyoruz” dedi.