06.07.2022, Çarşamba
22 °C / 38 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. MERKEZEFENDİ
  8. /
  9. Nuran Mesut Uzunoğlu Gündüz Çocuk Bakım...

Nuran Mesut Uzunoğlu Gündüz Çocuk Bakım Evi ilk mezunlarını verdi

Haber Merkezi - 21 Haziran 2022 Salı - 16:30 Nuran Mesut Uzunoğlu Gündüz Çocuk Bakım Evi ilk mezunlarını verdi

Merkezefendi Belediyesi tarafından Sevindik Mahallesi’ne kazandırılan Nuran Mesut Uzunoğlu Gündüz Çocuk Bakım Evi'nde eğitim alan minik öğrenciler, mezuniyet heyecanı yaşadı.

A- A+

Nuran Mesut Uzunoğlu Gündüz Çocuk Bakım Evi’nde eğitimlerini tamamlayan 5 yaşındaki öğrenciler için mezuniyet töreni gerçekleştirildi. Törene Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan da katıldı. Mezuniyet heyecanı yaşayan minikler cübbelerini giyerek keplerini havaya attı. Mezuniyet pastasını da kesen öğrencilere çeşitli hediyeler verildi.

“ÇOCUKLARIMIZIN DOĞRU EĞİTİM ALMASINI SAĞLIYORUZ”

Sosyal belediyecilik anlayışıyla yaptıkları projelerle çocukların güvenle geleceğe hazırlandığını belirten Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “Bizim bir sözümüz vardı. Özellikle kreş ihtiyacı olan ve kadınların daha yoğun çalıştığı mahallelerimizde kreşleri tek tek açacağız demiştik. İlk yapısal projemizi Sevindik Mahallemizde gerçekleştirdik. Muratdede Mahallemizdeki kreşimizi de bitirdik, kayıt almaya başlayacağız. Bu kreşlerimiz ile bir yandan ailelerimize destek olurken bir yandan da geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın doğru eğitim almasını sağlıyoruz” dedi.

Haberin DevamıReklam

Merkezefendi’de eğitimde fırsat eşitliği için çalıştıklarını belirten Doğan, “Anneler ve babalar çocuklarının ilk mezuniyet heyecanını yaşıyor. Çocuklarımıza burada doğru düzgün eğitim verebildiysek kadınlarımızı mutlu edebildiysek bizim için ne mutlu. İki yıldır hizmet veren kreşimiz çok güzel bir şekilde devam ediyor. Bugün kreşimiz ilk mezunlarını verecek. Çocuklarımızı sadece ders anlamında değil her alanda eğitim vermeye çalışıyoruz. Öğrencileri ve ailelerinin kutluyorum. Minik öğrencilere öğrenim hayatlarında başarılar diliyorum. Kreşimizin bağışçısına da çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.