31.10.2020, Cumartesi
13 °C / 19 °C Denizli Hava Durumu

Merkezefendi’nin camilerinde dip bucak temizlik

Haber Merkezi - 2 Ekim 2020 Cuma - 10:20 Merkezefendi’nin camilerinde dip bucak temizlik

Merkezefendi Belediyesi, ilçe genelindeki cami, mecsid ve Kuran kurslarında, dip bucak temizlik çalışması gerçekleştiriyor.

A- A+

Coronavirüs önlemlerinin de dikkate alındığı temizlik işleminde zararlı olmayan ve bakteri üretmeyen bitkisel temizlik ürünleri kullanılıyor. Son sistem halı yıkama makineleri ile çalışmaları gerçekleştiren ekipler, yıl sonuna kadar 139 cami, 48 Kuran kursu ve 20 mescitte temizlik ve yıkama işlemi yapacak.

Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, salgın döneminde hijyen koşullarına ve kurallarına daha çok dikkat edilmesi gerektiğini belirtti. Doğan, “Camilerimizin ve ibadethanelerimizin daha temiz, daha bakımlı olması için gerekli çalışmaları Merkezefendi Belediyesi olarak bu yıl da gerçekleştiriyoruz. İbadethanelerimizin halılarını temizleyerek hijyenik hale getiriyoruz. Hemşerilerimiz, ibadetlerini steril bir ortamda gerçekleştiriyor. Özellikle bu salgın döneminde temizliğe, hijyene daha çok önem vermeli, tedbirleri elden bırakmamalıyız. Bu temizlik çalışmamızı ilçemizdeki tüm camilerimizde ve ibadethanelerimizde uygulayacağız” diye konuştu.