15.08.2022, Pazartesi
21 °C / 34 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. MERKEZEFENDİ
  8. /
  9. Merkezefendi Bilim Merkezi inşaatı hızla yükseliyor

Merkezefendi Bilim Merkezi inşaatı hızla yükseliyor

Haber Merkezi - 5 Ocak 2022 Çarşamba - 12:14 Merkezefendi Bilim Merkezi inşaatı hızla yükseliyor

Merkezefendi Belediyesi Bilim Merkezi’nin inşaatı hızla yükseliyor. İnşaat alanına giden Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, çalışmalarla ilgili bilgi aldı.

A- A+

Bilim Merkezi’nin özellikle çocuklar için çok yararlı olacağını belirten Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “Kentimizden ve Denizlimiz dışından, çocuklarımız ve gençlerimiz başta olmak üzere, her yaştan bilim meraklıları için bir çekim merkezi olma özelliği taşıyacak olan Merkezefendi Belediyesi Bilim Merkezimizin inşaatı hızla devam ediyor. Bizler için eğitim ve bilim her zaman öncelikli ve bu alanlarda ciddi yatırımlar yapıyoruz. Vizyon projelerimizden olan Bilim Merkezimiz, geleceğe adeta ışık tutacak. Burası bir bilim yuvası olacak ve çocuklarımız, gençlerimiz kendilerini burada ifade edip gösterebilecekler. Bizler de onların elinden tutup geleceğin bilim insanlarını hep birlikte yetiştireceğiz. Bilimin gülen yüzü Merkezefendi Belediyesi Bilim Merkezimiz ilçemize çok yakışacak” dedi.

Haberin DevamıReklam

Toplam 4 bin 492 metrekare kapalı alana sahip olacak merkez bodrum katı, yer katı ve gök katı olmak üzere üç kattan oluşacak. Bilim ve teknolojinin buluşacağı merkezde; evren, galaksi, yıldızlar, uzay bilimleri ve havacılık ile ilgili simülasyonlar ve düzenekler, gök cisimlerine ait yapay olarak hazırlanan görüntülerin, özel yansıtıcı ve efekt kullanarak kubbe halinde bulunan tavanlara yansıtılacak. Böylece izleyenlere uzaydaymış hissi verecek olan planetaryumda, Mars simülasyonu ve topraksız tarım çalışmaları yapılacak. Ayrıca eğitim ve kütüphane olarak hizmet verebilecek çok amaçlı bir salon, robotik, fizik, kimya, biyoloji laboratuvarları, eğitim salonları ve teknik hacimler gibi mekânlar ve sosyal alanlar da yer alacak.