04.10.2022, Salı
16 °C / 25 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. MERKEZEFENDİ
  8. /
  9. Merkezefendi Belediyesinden öğrencilere eğitim yardımı

Merkezefendi Belediyesinden öğrencilere eğitim yardımı

Haber Merkezi - 9 Ağustos 2022 Salı - 15:08 Merkezefendi Belediyesinden öğrencilere eğitim yardımı

Merkezefendi Belediyesinden ortaokul ve lise öğrencilerine yapılan eğitim yardımı, önümüzdeki eğitim öğretim yılında da devam edecek. Eğitim yardımı miktarı aylık 120 liradan 200 liraya çıkarıldı.

A- A+

Merkezefendi Belediye Meclisinin ağustos ayı toplantısında ele alınan konulardan birisi de öğrencilere sağlanan eğitim yardımı oldu. Ortaokul ve lise öğrencilerine yapılacak eğitim yardımı yüzde 66,66 oranında artırıldı.

Geçen dönem aylık 120 lira olan eğitim yardımı, 2022-20223 eğitim-öğretim yılı için 200 lira olarak belirlenirken, kararın oy birliğiyle alındığı bildirildi.

Merkezefendi Belediyesinin yardımından 5 ile 12. sınıflar arasında öğrenim gören öğrenciler yararlanabilecek. Kayıtlar ilerleyen günlerde https://www.merkezefendi.bel.tr adresi üzerinden alınacak.

Haberin DevamıReklam

Eğitime yapılan yatırımın en değerli yatırım olduğunu vurgulayan Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, öğrencilerin her zaman yanında olduklarını söyledi.

Merkezefendi’de fırsat eşitliği yaratmak için çalıştıklarını belirten Doğan, “Bizler, geleceğimizin teminatı olan, hedefleri ve hayalleriyle ülkemizin geleceğine yön verecek öğrencilerimizin rahat bir şekilde hayatlarını sürdürmeleri adına çalışmalar gerçekleştiriyoruz. İlçemizde fırsat eşitliği yaratmak adına her yıl düzenli olarak öğrencilerimize öğrenim yardımı sağlıyoruz. 4 bin öğrencimize 8 ay boyunca aylık 200 TL’lik destek vereceğiz. Öğrencilerimize ve ailelerimize hayırlı olsun” dedi.