Merkezefendi Belediyesi Kadın Çocuk Yaşam Merkezi açıldı – D20Haber
20.04.2024, Cumartesi
9 °C / 26 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. MERKEZEFENDİ
  8. /
  9. Merkezefendi Belediyesi Kadın Çocuk Yaşam Merkezi...

Merkezefendi Belediyesi Kadın Çocuk Yaşam Merkezi açıldı

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 1 Mart 2024 Cuma - 17:46Güncelleme: 1 Mart 2024 Cuma - 17:47
Merkezefendi Belediyesi Kadın Çocuk Yaşam Merkezi açıldı

Merkezefendi Belediyesi, Eskihisar Mahallesi’ne Kadın Çocuk Yaşam Merkezi kazandırdı. Açılışta konuşan Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “Sağlık, spor ve sosyal yaşamı her kadınımıza ulaştırıncaya kadar çalışacağım” dedi.

Merkezefendi Belediyesince bir mahalleye daha Kadın Çocuk Yaşam Merkezi kazandırıldı. İlçede faaliyete başlayan Eskihisar Mahallesi Kadın Çocuk Yaşam Merkezi’ gerçekleştirilen program ile açıldı. Açılış törenine Merkezefendi İlçe Başkanı Müjdat İlhan, Eskihisar Mahalle Muhtarı Ramazan Özkul, meclis üyeleri, meclis üyesi adayları ve vatandaşlar katıldı.

 

20 farklı kurs merkezi ile binlerce kişiye ücretsiz kurs ve spor yapma imkanı sunan Merkezefendi Belediyesi tarafından ilçeye kazandırılan merkezlerde çocuklar için akıl oyunları, robotik kodlama, satranç, dil kursları ve müzik kursları, kadınlar için ise pilates, zumba ve cimnastik, meslek edindirme eğitimleri ve vatandaşların istekleri doğrultusunda kurslar açılıyor.

“MAHALLEMİZİN ÇEHRESİ DEĞİŞECEK”

Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, törende yaptığı konuşmada, Kadın Çocuk Yaşam Merkezleri sayısının her geçen gün artacağını belirterek, şunları söyledi:

“Eskihisar Mahallemiz bizim için çok kıymetli. 5 yıl önce olduğu gibi bugün de bağrınıza basıyorsunuz bizi. Bundan dolayı büyük bir mutluluk duyuyorum. Eskihisar Mahallemizin ihtiyaçlarını karşılıyor, doğal gazından yol açmasına, asfaltından köprüsüne kadar çalışıyoruz. Yeni dönemde Eskihisar Mahallemizin dönüşümünü hep birlikte yapmaya gayret edeceğiz. Bazı kurumların gerçekleştirmediği çalışmalardan dolayı da beklediğimiz süreçler oldu. Üst yapı çalışmalarımız bittiğinde mahallemizin çehresi değişecek. Sosyal destek anlamında da Eskihisar Mahallemizi hiçbir zaman yalnız bırakmadık. Kadınlarımıza elimizden gelen desteği verdik, sağlık, spor ve sosyal yaşamı her kadınımıza ulaştırıncaya kadar çalışacağım” dedi.

2019’da bir söz vermiştik. Geçmiş dönemde hizmet alamayan mahallelerimiz bizim önceliğimiz olacak demiştik. Bu anlayış ile de bu mahallelerimize hizmetler götürdük, projeler kazandırdık. Kadının, yaşamın her alanında özgürce var olması için çalışmaya devam ediyoruz. Alanında uzman eğitmenler eşliğindeki kurslarımız sayesinde kadın ve çocuklarımıza hem eğitim veriyoruz hem de keyifli vakit geçirmelerini sağlıyoruz. Çocuklarımızın kendi yeteneklerini keşfetmesi için bu kurslar çok önemli. Eskihisar Mahallesi Kadın Çocuk Yaşam Merkezimiz ilçemize hayırlı olsun.”

İLHAN, BAŞKANIMIZA TEŞEKKÜR EDİYORUM

CHP Merkezefendi İlçe Başkanı Müjdat İlhan ise, “Kadın elinin değdiği yerlerde nasıl güzellikler olacağını görüyoruz. Yaptığı hizmetler ile bunu tüm Merkezefendi’ye ve Denizli’ye gösterdi. Hepimize daha büyük hizmetler yapacağına inanıyoruz. Kendisine ve onu yalnız bırakmayan herkese teşekkür ediyorum” dedi.