06.12.2021, Pazartesi
10 °C / 18 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. MERKEZEFENDİ
  8. /
  9. Merkezefendili ihtiyaç sahipleri için 6 milyon...

Merkezefendili ihtiyaç sahipleri için 6 milyon liralık karakış fonu

Haber Merkezi - 12 Kasım 2021 Cuma - 22:36 Merkezefendili ihtiyaç sahipleri için 6 milyon liralık karakış fonu

Merkezefendi Belediyesi, ilçedeki ihtiyaç sahipleri için 6 milyon liralık “karakış fonu” oluşturduklarını açıkladı.

A- A+

Merkezefendi’nin CHP’li Belediye Başkanı Şeniz Doğan, ekonomik gelişmelerin yarattığı zorluklara dikkat çekerek, ihtiyaç sahiplerine yardımcı olmak üzere “karakış fonu” hazırladıklarını, yuvaların soğuk kalmaması ve hiç kimsenin yatağa aç girmemesi için çalıştıklarını belirtti.

Konuyla ilgili sosyal medya hesabından video paylaşan Doğan, “Son ekonomik gelişmeler gösteriyor ki, bu kış her zamankinden daha zor geçecek. Bu düşünceden hareketle ihtiyaç sahibi hemşehrilerimizin yararlanabilmesi için 6 milyon liralık karakış fonu hazırladık ve hemşehrilerimizin hizmetine sunuyoruz” ifadelerini kullandı.

Halksüt, yakacak, gıda paketi, sıcak yemek, kıyafet, nakit yardımı, öğrenim yardımı gibi kış döneminde kesintisi olarak ve artarak devam edeceğini vurgulayan Doğan, şunları kaydetti:

“Çare kapınızda ekiplerimiz mahalleleri kapı kapı dolaşarak dertleri dert yerinde çözecek. Merkezefendi bu kış da yuvalar soğuk kalmasın, hiç kimse yatağa aç girmesin diye var gücümüzle çalışıyoruz. Hiçbir hemşehrim kendini çaresiz, yalnız hissetmesin. Merkezefendi Belediyesi her zaman tüm imkanlarıyla sizlerin yanında ve yakınında olmaya devam edecek.”

Doğan, karakış fonundan yararlanmak isteyenlerin Merkezefendi Belediyesi ana hizmet binası karşısındaki Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğünden ya da mahalleleri gezen Çare Kapınızda ekipleri kanalıyla başvuru yapabileceğini ifade etti.