Merkezefendi Halk Süt 4. yaşında – D20Haber
30.11.2023, Perşembe
12 °C / 19 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. MERKEZEFENDİ
  8. /
  9. Merkezefendi Halk Süt 4. yaşında

Merkezefendi Halk Süt 4. yaşında

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 17 Ekim 2023 Salı - 12:48Güncelleme: 17 Ekim 2023 Salı - 12:49
Merkezefendi Halk Süt 4. yaşında

Merkezefendi Belediyesinin Halk Süt uygulaması 4. yılında. Halk sür aracılığıyla ilçedeki 2 ile 5 yaş arasındaki binlerce çocuğa süt ulaştırılıyor.

Merkezefendi Belediyesi, ilçede yaşayan çocukların beslenmelerine deste amacıyla 2019 yılında Halk Süt Projesi’ni hayata geçirdi. Uygulamayla ilçede 2 – 5 yaş arasındaki çocuklara en önemli besin kaynaklarından süt ücretsiz olarak dağıtılıyor.

4 YILDA 1,5 MİLYON LİTRE SÜT

Merkezefendili çocuklar için her ay ücretsiz dağıtılan süt miktarı aylık 40 bin litreye ulaşırken, başlangıçtan bu yana dağıtılan sütün toplamda 1,5 milyon litreyi geçtiği bildirildi.

AİLELERE VE ÜRETİCİYE DESTEK

Haberin DevamıReklam
Merkezefendi Belediyesi, Halk Süt ile ailelerin yanı sıra süt üreticilerine de destek sağlıyor. Doğrudan üreticiden süt alan Merkezefendi Belediyesinin, aylık 520 bin lira dolayında destek sağladığı kaydedildi.

Ücretsiz süt ile Merkezefendili ailelerin bütçesine yapılan aylık katkının da 1 milyon 400 bin lira dolayında olduğu ifade edildi.

Merkezefendi Belediyesinin, Türkiye genelinde nüfusa oranla çocuklara en çok süt desteğinde bulunan ikinci belediye olduğu da belirtildi.

“ÇOCUKLARIMIZ MERKEZEFENDİ HALK SÜT İÇEREK BÜYÜYOR”

Çocuklar için yapılan tüm hizmetlerin çok önemli olduğunu vurgulayan Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “4 yaşına giren Halk Süt ile ailelerin ekonomisine, çocuklarımızın sağlıkla büyümesine katkıda bulunmaya devam ediyoruz. İlçemizde yaşayan çocuklarımızın süt ihtiyacını karşılıyor, onların doğal ve lezzetli süt içmesini sağlıyoruz. Bunun yanı sıra sütü yerli üreticilerimizden alarak onlara da büyük destek sağlıyoruz. Çocuklarımızın, ailelerimizin ve üreticilerimizin her zaman yanındayız. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız için çalışmaya var gücümüzle devam ediyoruz” dedi.