03.02.2023, Cuma
2 °C / 11 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. MERKEZEFENDİ
  8. /
  9. Merkezefendi’de Cumhuriyet Konseri

Merkezefendi’de Cumhuriyet Konseri

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 27 Ekim 2022 Perşembe - 11:42Güncelleme: 27 Ekim 2022 Perşembe - 11:43
Merkezefendi’de Cumhuriyet Konseri

Denizli’nin Merkezefendi ilçesinde, belediye tarafından Cumhuriyet Konseri düzenlendi. Merkezefendi Belediyesi Oda Orkestrası ve Korosu’nun konserine katılanlar Cumhuriyet coşkusunu hep birlikte yaşadı.

Merkezefendi Belediyesince düzenlenen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama etkinlikleri başladı. Merkezefendi Belediyesi Oda Orkestrası ve Korusu, Merkezefendi Kültür Merkezi’nde sahne aldı. Yoğun katılımla gerçekleşen konserde vatandaşlar zaman zaman koronun seslendirdiği eserlere eşlik etti.

Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, konserle ilgili açıklamasında, “Bu hafta bizler için büyük hafta. Cumhuriyet coşkusunu hep birlikte yaşıyoruz. Merkezefendimizde nice bayramları bugüne kadar onurla, gururla ve coşkuyla kutladık, kutlamaya da devam ediyoruz. Cumhuriyetin ilanı bizim için çok farklı. Bu ülke için, bu millet için her şey Cumhuriyet ile başladı. Cumhuriyet fazilet, erdem, çağdaşlık, yenilik, hak, hukuk, demokrasidir. Bugün buradaysak, demokrasi ile yaşıyorsak tek Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları sayesindedir” dedi.

Haberin DevamıReklam

Bir gün olsun aklın ve bilimin yolundan ayrılmadan, Atatürk’ün ilke ve devrimlerinin izinde çalıştıklarını söyleyen Doğan, “29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı, Merkezefendi Belediyesi Oda Orkestrası ve Korosu ile kutlamak bizim için onurdur. Emeği geçen herkese teşekkür ediyor, Cumhuriyet Bayramımızı kutluyorum. Bir kez daha Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını saygıyla, minnetle ve özlemle anıyorum. İyi ki Cumhuriyet, ilelebet Cumhuriyet” diye konuştu.